jennifer simpson
8 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Czy Jennifer Simpson zostanie maratończykiem?


Medalistka olimpijska Jennifer Simpson podpisała kontrakt z Pumą i rozpoczęła karierę w biegach ulicznych.

W ten weekend Amerykanka będzie startować w Army 10 Miler w Waszyngtonie. Zdecydowanie zwiększyła swój kilometraż i teraz wynosi prawie 140 km tygodniowo.

Wiele wskazuje na to, że Simpson planuje w przyszłości przebiec maraton . Jak sama mówi dzięki przejściu na biegi uliczne może realizować nowe cele:

– Te następne kilka lat to eksploracja dystansów i wyzwań w bieganiu, których jeszcze nie próbowałam. To jest to, co sprawia, że jestem podekscytowana.

jennifer simpson

Simpson to brązowa medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Na mistrzostwach świata zdobyła złoto (Daegu 2011) oraz dwa srebrne medale (Moskwa 2013 i Londyn 2017). Wszystkie sukcesy osiągnęła na dystansie 1500 m.

W ostatnim czasie Amerykanka walczyła z kontuzją mięśni przywodzicieli. Jak sama przyznaje to najpoważniejszy uraz w jej karierze. Na szczęście udało jej się uniknąć operacji dzięki specjalnej terapii fizycznej.

Powrót do biegania nie był łatwy i przez kilka pierwszych miesięcy musiała zatrzymywać się podczas biegu.

Ten rok był trudny dla Simpson także z innego poowodu. Musiała ewakuować się wraz z mężem ze swojego domu. 30 grudnia 2021 roku w ich dzielnicy wybuchł pożar, który zniszczył kilka okolicznych domów. Para została wysiedlona na trzy miesiące, na czas naprawiania szkód.

Dopiero na wiosnę sytuacja Simpson zaczęła się stabilizować. Wróciła do domu i wyleczyła kontuzję.

Foto: Jenny Barringer Simpson (Facebook)

Możliwość komentowania została wyłączona.