8 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Boston Marathon z sankcjami dla Rosjan i Białorusinów


Już 18 kwietnia wystartuje 126 Boston Marathon. Organizatorzy z Boston Athletic Association (B.A.A.) informują, że w ich imprezie nie wystartują zawodnicy z Rosji i Białorusi, o ile są mieszkańcami, któregoś z krajów.

Wedle oświadczenia z 6 kwietnia, Rosjanie i Białorusini, którzy wzięli udział w otwartej rejestracji do maratonu lub biegu na 5 km i mieszkają na stałe w swoich krajach, nie będą dopuszczeni do startu. Inaczej sprawy mają się w przypadku obywateli Rosji i Białorusi, którzy rezydują poza swoimi krajami. Tutaj B.A.A. umożliwia udział w imprezie, ale nie pod flagą nadmienionych państw.

  • Jak wiele osób na całym świecie, jesteśmy przerażeni i oburzeni tym, co dzieje się na Ukrainie – powiedział prezes i dyrektor generalny B.A.A. Tom Grilk. – Uważamy, że bieganie jest sportem globalnym i dlatego musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby okazać nasze wsparcie mieszkańcom Ukrainy – dodał.

Poza tym, że z kultowych zawodów wykluczono biegaczy amatorów, organizatorzy pozbawili też prawa udziału zawodowców z Rosji i Białorusi.

Możliwość komentowania została wyłączona.