18 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Boston Marathon dla Chebeta i Jepchirchir

Evans Chebet i Peres Jepchirchir najlepszymi biegaczami 126 edycji Boston Marathon. Chebet uzyskał 2:06:51, Jepchirchir przecięła kreskę w 2:21:02.

W rywalizacji mężczyzn na kolejnych miejscach finiszowali: Lawrence Cherono (2:07:21) i Benson Kipruto (2:07:27). Dla Chebeta dzisiejszy triumf to pierwsze w życiu zwycięstwo w World Marathon Major. 33-letni Kenijczyk 2 lata temu wygrał maraton w Walencji z rekordem życiowym 2:03:00.

Najlepszym Amerykaninem w Bostonie okazał się Scott Fauble (7 miejsce i 2:08:52), który nie ma swojego sponsora. Na dalekim 18 miejscu dotarł do mety, były rekordzista świata w półmaratonie, Geoffrey Kamworor (2:11:49).

Za mistrzynią olimpijską, Jepchirchir, metę minęła, była rekordzistka świata w półmaratonie, Ababel Yeshaneh (2:21:05). Trzecie miejsce w rywalizacji pań zajęła Mary Ngugi (2:21:32), wicemistrzyni świata w półmaratonie z 2014 roku. Na 9 pozycji przybiegła Brytyjka, Charlotte Purdue (2:25:26). Najlepszą Amerykanką była 10, Nell Rojas (2:25:57).