bieg po oddech
14 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Biegiem, rowerem, kajakiem – wyścig charytatywny „Po oddech”


Wyścig charytatywny „Po oddech” jest inicjatywą, która ma na celu zebranie środków finansowych na leczenie chorej na mukowiscydozę Marceliny Goldman zwanej Mimi. Dziewczynka jest chora na nieuleczalną i śmiertelną chorobę – mukowiscydozę. To choroba, która zabija powoli… Po kawałku zabiera płuca, niszczy trzustkę, wątrobę, jelita oraz inne narządy, doprowadzając w końcu do śmierci. Rodzice Mimi nie poddają się i robią wszystko, aby zapewnić córce najlepszą opiekę, tym razem zwracają się z prośbą o pomoc do osób kochających aktywność fizyczną.

Wyścig… bo dla Mimi to również jest wyścig z czasem. Każda chwila zwłoki w leczeniu pogarsza stan jej zdrowia i zmniejsza szansę na możliwość przyjęcia leków, które mogą podnieść jej komfort życia i spowolnić chorobę, podstępnie odbierającą sprawność jej płucom i innym narządom. Nazwa wydarzenia jest więc nieprzypadkowa – tłumaczą organizatorzy wyścigu.

W wyścigu „Po oddech” wziąć może udział każdy bez względu na swój stopień wytrenowania. Jak podkreślają twórcy tego wydarzenia, jest ono tak naprawdę impulsem do wspólnej zabawy w szczytnym celu. Rywalizacja będzie odbywać się między 3 dyscyplinami (a dokładnie ich Liderami) na 3 różnych, porównywalnych czasowo trasach. Wyścig obejmuje bieganie, jazdę rowerem oraz płynięcie kajakiem. Liderzy poszczególnych dyscyplin wyruszą na trasę  w sobotę, 17 czerwca o godzinie 7:00 rano. Każdy z nich będzie posiadał nadajnik GPS, dzięki któremu w łatwy sposób będzie można ich zlokalizować, wesprzeć na wybranym odcinku trasy, bądź dopingować zarówno na żywo, jak i online.

Kajakiem popłynie Łukasz Grabowski, który wystartuje w jednoosobowym, dmuchanym kajaku z Portu w Radzewicach. Bedzie miał on do pokonania, liczącą około 56 kilometrów trasę rzeką Wartą z południa Powiatu Poznańskiego w kierunku północnym. Na odcinku biegowym Liderkami będą Zuzanna Madaj (ZU_ZawszeUltra) oraz Mama Mimi Agata Madaj. Będzie to sztafeta, a panie będą miały do pokonania dystans około 62 kilometrów wzdłuż Warty. Przekazanie nadajnika GPS nastąpi na placu przed wejściem do Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła.  Najdłuższą, bo liczącą około 200 km trasę dookoła Powiatu Poznańskiego, będzie miał do pokonania Przemysław Rydlewski. Start trasy rowerowej odbędzie się na placu przed wejściem do poznańskiej Katedry.

Meta wszystkich tras będzie zlokalizowana na przystani kajakarskiej Binduga w Mściszewie koło Murowanej Gośliny. Będzie tam czekał charytatywny bufet z pysznościami i atrakcjami dla małych i dużych. Wziąć udział w wyścigu charytatywnym „Po oddech” można na kilka sposobów:

 1. Aktywnie:
 • Każdy możne dołączyć na całą lub wybraną cześć trasy, aby wspierać wybranego Lidera w drodze do zwycięstwa. Wybrany odcinek, który chce się pokonać, należy wskazać w zgłoszeniu.
 • Wziąć udział w jednym z dwóch rekreacyjnych rajdów rowerowych, których meta będzie zlokalizowana również na przystani kajakarskiej Binduga. Pierwsza grupa wyruszy z placu przed wejściem do Katedry poznańskiej o godzinie 10:45 (trasa około 25 km). Druga grupa wyruszy spod fontanny na Rynku na Zielonych Wzgórzach, o godzinie 12:00 (trasa około 5 km).

2. Biorąc udział w konkursie, w którym należy wytypować zwycięzcę i jego czas na mecie. Zwycięzca konkursu wygrywa kilkudniowy pobyt w Columna Medica.

Zasady konkursu:

 • Należy dokonać wpłaty w dowolnej wysokości na zbiórkę fundacji Siepomaga poprzez  specjalnie utworzoną skarbonkę: wyścig charytatywny „Po oddech”.
 • Wytypować zwycięzcę wpisując jego przewidywany czas. Dla przypomnienia:
  • kajak 56km,
  • bieg 62km,
  • Rower szosowy 200km

W celu ułatwienia tego zadania podajemy małą podpowiedź:

 • Kajak płynie około 8-10 kilometrów na godzinę,
 • Rowerem po szosie jeździmy z prędkością 32-35 kilometrów na godzinę,
 • Biegacz pokonuje dystans około 9-11 kilometrów na godzinę.

Warunkiem koniecznym jest wpłata na skarbonkę i podpis, żeby było wiadomo, kto wygrał. Należy pamiętać, aby odpowiednio opisać swoją wpłatę. Opis powinien zawierać imię i nazwisko  oraz wytypowanie zwycięzcy i jego czasu  ze wskazaniem dyscypliny i  czas w formacie [HH:MM:SS].

https://www.siepomaga.pl/wyscig-charytatywny-po-oddech

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w wyjątkowym celu. Pamiętaj, że jest to wydarzenie charytatywne i każdy bierze w nim udział dobrowolnie i na własną odpowiedzialność- zapraszają organizatorzy.

Więcej informacji oraz szczegółowe mapy poszczególnych tras można znaleźć na oficjalnym profilu wydarzenia: wyścig charytatywny „Po oddech”.

Możliwość komentowania została wyłączona.