Fot. Agnieszka Weber Ciereszko
14 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

W niedzielę wielkie lekkoatletyczne emocje na Golęcinie na Memoriale Czesława Cybulskiego


Już w niedzielę 18 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym POSiR Golęcin do czołówki polskich lekkoatletów dołączą goście z zagranicy podczas piątej edycji Grand Prix Poznania rozgrywanej od tego roku jako Memoriał Czesława Cybulskiego. Czekają nas dalekie rzuty, wysokie skoki i szybkie biegi.

Poznańska publiczność z ciekawością będzie czekała zwłaszcza na popisy młociarzy. W stawce znajdą się najbardziej utytułowane nazwiska. Pojedynki Fajdek/Nowicki oraz Włodarczyk/Kopron z pewnością poderwą z krzesełek kibiców Królowej Sportu. Warto dodać, że aż troje z wymienionych gwiazd prowadził w przeszłości patron zawodów, trener Czesław Cybulski.

Poznaniacy będą również świadkami pierwszych startów Pii Skrzyszowskiej w tym sezonie. Po fantastycznych występach w hali oraz zeszłorocznych triumfach (mistrzostwo Europy) na otwartym stadionie najlepsza Polska płotkarka powraca do biegania. Powrót na golęcińską bieżnię po kontuzji zaliczy również Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Poznanianka wydłużyła dystans z koronnych dotąd 400 metrów do dwóch okrążeń i z pewnością może liczyć na doping sympatyków.

Fot. Jakub Kaczmarczyk
Zdjęcie: Jakub Kaczmarczyk

Szansę na przesunięcie się wyżej w światowych tabelach skoku o tyczce będzie miał Piotr Lisek, który obecnie zajmuje w nich 9 miejsce, a na poznańskim mityngu pojawi się po raz czwarty. Jednym z jego rywali w konkursie będzie Niemiec Raphael Holzdeppe, mający na swym koncie tytuł mistrza świata z 2013 roku. Utytułowanych zawodniczek nie zabraknie na skoczni w dal. W tym konkursie stawce przewodzić będzie zapewne wielokrotna medalistka halowych mistrzostw świata i Europy Lorraine Ugen. Ostatnie z trofeów (brąz) zdobyła podczas zeszłorocznego czempionatu w Belgradzie.

Bilety

Zakupu biletu można dokonać zarówno online (poprzez platformę ToBilet.pl), jak i stacjonarnie tuż przed imprezą. Miejsca na trybunę B (od strony wieży sędziowskiej) zostały wyprzedane, obecnie można zakupić wyłącznie bilet na trybunę A (od strony kortów tenisowych) w cenie 15 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Dodatkowe 25% zniżki są przewidziane dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym Poznania oraz uczestników programu OK Poznań.

Program

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 16.50, ale jeszcze przed tą godziną miłośnicy Królowej Sportu będą mogli podziwiać popisy amatorskich sztafet biegowych oraz młodzieży w rzucie młotem. Pierwszą konkurencją po oficjalnym otwarciu będzie rzut młotem kobiet i mężczyzn zaplanowany na godz. 17.00. Tradycyjnie zawody będą również areną zmagania paralekkoatletów w konkurencjach biegowych oraz pchnięciu kulą. Zawody zakończą się o godzinie 20.00., a pełen program dostępny jest na stronie mityngu. Osoby, które nie będą mogły osobiście pojawić się na Golęcinie mogą oglądać relację z zawodów prowadzoną przez TVP Sport. Streaming z Memoriału Czesława Cybulskiego będzie również dostępny online.

Ważne informacje dla kibiców

W dniu Memoriału od godziny 15.30. w okolicach obiektów sportowych na Golęcinie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ulica Warmińska od wiaduktu pod Niestachowską aż do Golęcińskiej będzie jednokierunkowa. Wyjazd z zawodów będzie zatem możliwy wyłącznie w ulicę Golęcińską przy przejeździe kolejowym. Dla kibiców dostępny będzie parking przy ul. Warmińskiej (okolice wejścia na stadion żużlowy), nie będzie natomiast możliwości zostawienia auta na parkingu przy boisku rozgrzewkowym (łącznik w stronę Rusałki), który zostanie oddany do użytku tylko zawodnikom, ekipom prasowym i organizatorom. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych wszystkim kibicom rekomendujemy przybycie na stadion komunikacją miejską.

Zdjęcie tytułowe: Agnieszka Weber Ciereszko

Możliwość komentowania została wyłączona.