15 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Anna Kiełbasińska poza składem miksta


Zostały minuty do rozpoczęcia eliminacji sztafet mieszanych podczas mistrzostw świata w Eugene. Wiadomo już, że zarówno w kwalifikacjach jak i ewentualnym finale nie pobiegnie Anna Kiełbasińska. Taką informację przekazał Michał Chmielewski z TVP Sport, powołując się na wypowiedź wiceprezesa PZLA, Tomasza Majewskiego.

Brak w składzie tegorocznej rewelacji budzi kontrowersje. Kiełbasińska regularnie biegała w tym sezonie poniżej 51 sekund. Sprinterka wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie. Wynika z niego, że trenerzy dopiero wczoraj dowiedzieli się o nowych zasadach, które obowiązują od jesieni 2021.

  • Wczoraj podczas zebrania sztafety mieszanej po treningu nagle usłyszałam, że sztab szkoleniowy dopiero co odkrył, że WA zmieniło zasady i w takim razie ja mam biegać w obydwu biegach sztafety mieszanej – czytamy.

Wcześniej zawodniczka miała być zapewniana, że wystartuje jedynie w finale miksta i pod tym kątem przygotowała plan treningowy. Kiełbasińska odmówiła startu w dwóch biegach, po czym została poinformowana, że w takim razie nie pobiegnie w żadnym.

Nowe zasady o jakich wspomina zawodniczka to m.in. jednolite dla wszystkich ustawienie sztafety mix (MEN-WOMEN-MEN-WOMEN), oraz możliwość wymiany tylko 1 zawodnika między eliminacjami a finałem.

W eliminacjach pobiegniemy w rozstawieniu: Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic. Poza Kiełbasińską zabraknie też zatem najlepszej Polki tego sezonu, Natalii Kaczmarek.

Trzeba przyznać, że mistrzostwa świata zaczynają się dla nas od małego trzęsienia ziemi.

Możliwość komentowania została wyłączona.