angelika cichocka
9 kwietnia 2024 Karolina Obstój Newsy

Angelika Cichocka ogłosiła zakończenie kariery


Mistrzyni Europy w biegu na 1500 metrów, 9 kwietnia we wzruszającym filmie opublikowanym na Instagramie poinformowała, że kończy trwającą dwadzieścia lat karierę lekkoatletyczną.

Angelika Cichocka, która 15 marca obchodziła swoje 36. urodziny, od lat dostarczała kibicom mnóstwo emocji biorąc udział w imprezach najwyższej rangi. Apetyty kibiców rozbudziła zdobywając srebro w biegu na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata odbywających się w 2014 roku w Sopocie oraz zajmując drugie miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy w 2015 roku w biegu na 1500 metrów. Największy sportowy sukces Cichocka osiągnęła w 2016 roku w Amsterdamie, kiedy wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów. W tym samym roku spełniła największe marzenie większości sportowców biorąc udział w igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro w biegach na dystansie 800 i 1500 metrów zakończyła zmagania na etapie półfinałów. 

W kolejnych latach Polka borykała się z kontuzją. Leczyła się nawet u słynnego lekarza Hansa-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta, znanego ze współpracy z piłkarzami Bayernu Monachium. Po problemach zdrowotnych, Cichocka wróciła do rywalizacji w pięknym stylu w 2021 roku, kiedy przed rodzimą publicznością w Toruniu, do medalowego worka dorzuciła brąz w biegu na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy. Niestety kontuzje nie przestały omijać Cichockiej. Z tego powodu nie wzięła udziału m.in. w igrzyskach olimpijskich w Tokio. 

W przepełnionym emocjami filmie opublikowanym na Instagramie Angelika Cichocka poinformowała o zakończeniu kariery sportowej i rozpoczęciu nowego rozdziału w swoim życiu. Lekkoatletka ze wzruszeniem w głosie wyznała: “Myślę, że nie doceniałam emocji i uczuć, które towarzyszą tej ważnej decyzji. Nie doceniałam, jak trudny to będzie moment. Codziennie od kilku miesięcy powtarzałam sobie na głos, że to jest dobry czas. Że to koniec kariery, ale początek wielu możliwości. Ale serce to serce. I po tylu miesiącach przygotowań nadal nie jestem w pełni gotowa…”

Dziękujemy za ten ogrom emocji, które dostarczałaś nam – kibicom i życzymy, żeby nowy rozdział w życiu był równie imponujący.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzys
Krzys
1 miesiąc temu

Dziękuję