paryż marathon
10 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Jak dostać się na biegi masowe podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu?


Po raz pierwszy w historii Letnich Igrzysk Olimpijskich biegacze amatorzy będą mieli możliwość, by ścigać się w biegu na dystansie 10 kilometrów oraz w maratonie. W 2024 roku w Paryżu kilkadziesiąt tysięcy szczęśliwców będzie mogło wystartować u boku największych gwiazd królewskiego dystansu.

Jak wziąć udział w biegach ulicznych podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu?

Uczestnicy biegów masowych w Paryżu zostaną wyłonieni w losowaniu na początku 2024 roku, po spełnieniu określonych warunków. Istnieją 3 platformy, które pozwolą wejść do puli kandydatów do biegu masowego na Igrzyskach Olimpijskich:

  • ClubParis2024,  aplikacja, w ramach której uczestnicy są zobowiązani do udziału w wyzwaniach sportowych organizowanych około cztery razy w roku lub do wykonywania codziennych czynności, aby zgromadzić 100 000 punktów za pośrednictwem klubu (przed 31 grudnia 2023 r.),
  • Mass Participation Marathon, w ramach której uczestnicy są zobowiązani do wzięcia udziału i zarejestrowania czterech wyzwań biegowych w miesiącu,
  • Team Orange,  gdzie biegacze muszą brać udział w różnych wyzwaniach – póki co nie są one określone.

Trasa maratonu dla amatorów będzie identyczna ja jest symboliczna i nawiązuje do „Marszu Kobiet” z 5 października 1789 roku. Wtedy to około 7 tysięcy paryżanek i kilku mężczyzn przeszło 16 km, by spotkać się z królem Ludwikiem XVI w Wersalu. Protestujący tłum wymusił na monarsze ratyfikację Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Król zgodził się także opuścić Wersal wraz z rodziną i udać się do Paryża.    

Maraton wystartuje spod paryskiego Ratusza. Po drodze zawodnicy pobiegną obok najsłynniejszych zabytków stolicy Francji. Meta umiejscowiona będzie w parku Esplanade des Invalides. Szczegóły dotyczące trasy znajdziecie TUTAJ.

W sumie do wylosowania będzie 20024 uczestników biegu maratońskiego i 20024 uczestników biegu na 10 kilometrów.

Możliwość komentowania została wyłączona.