Adam Nowicki maraton Tokyo 2020
31 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Adam Nowicki szósty w sylwestrowym crossie w Soest

Adam Nowicki zajął szóste miejsce w biegu sylwestrowym w holenderskiej miejscowości Soers, który rozgrywany był na trasie o długości 10,4 kilometra. Zawody wygrał Brytyjczyk Mahamed Mahamed, który tym samym kończy bardzo udany sezon, w którym osiągnął nowe rekordy życiowe zarówno na 10km jak i w półmaratonie (28:16, 1:02:08).

Sylvestercross to dwudniowa impreza biegowa, która odbywa się corocznie 30 i 31 grudnia. Rozpoczyna go 30 grudnia Vaarderhoogt Sylvester by Night, który kierowany jest w luźnej atmosferze do młodszych i starszych. Tradycyjnie w sylwestra rozgrywa się natomiast wyczynowe zawody w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku zobaczyliśmy już 40 edycję zawodów.

W holenderskim crossie podium oprócz Mahameda zajęli Szwed David Nilson oraz Holender Tom Hendrikse. Adam Nowicki przybiegł na szóstym miejscu. Nasz reprezentant przygotowuje się do maratońskiego startu w Sewilli 19 lutego, a niedawno wrócił z Kenii, gdzie przebywał na wysokości ponad 2400 metrów nad poziomem morza. Jedno miejsce za Nowickim był Khalid Choukoud – maratończyk z rekordem życiowym 2:09:55.

7Khalid ChoukoudHolandia36:03

Bieg kobiet na dystansie 6 kilometrów wygrała Szwedka Sarah Lahti, która pokonała trasę w 21 minut i 54 sekundy. Podium dopełniły Holenderki Veerle Bakker (22.35) oraz Jacelyn Gruppen (23.08).