poznań maraton trasa
9 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

22. Poznań Maraton zmienia termin startu


Ze względu na odbywające się 15 października wybory parlamentarne organizatorzy maratonu w Poznaniu zdecydowali się na wyznaczenie terminu startu biegu na 22 października. Wszyscy maratończycy, którzy zdecydowali się na start w stolicy Wielkopolski, mają więc tydzień więcej na przygotowanie formy do pokonania królewskiego dystansu.

Pierwotna data poznańskiego maratonu pokrywa się z datą wyborów parlamentarnych. Mając na uwadze powodowane przez tak dużą imprezę zmiany w organizacji ruchu i ewentualne utrudnienia w dotarciu do poszczególnych lokali wyborczych, przesuwamy bieg o tydzień.

O możliwości zmiany terminu biegu informowaliśmy naszych biegaczy od dłuższego czasu. Mamy nadzieję, że decyzja, którą podajemy do wiadomości z bardzo dużym wyprzedzeniem, spowoduje jak najmniej problemów naszym zawodnikom – mówi dyrektor Poznań Maratonu Łukasz Miadziołko.

Aktualnie na liście startowej znajduje się prawie 3000 zawodników. Limit startujących to 5000 osób. W ramach tegorocznego maratonu w Poznaniu będą rozegrane Mistrzostwa Polski na tym dystansie, będzie to więc świetna okazja dla wszystkich startujących, aby z bliska obserwować rywalizację najlepszych maratończyków w Polsce. Trasa maratonu jest identyczna jak w ubiegłym roku, o czym pisaliśmy ostatnio na bieganie.pl.

Do końca sierpnia istnieje możliwość zapisania się z niższą opłatą startową. Zapisy na stronie marathon.poznan.pl.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments