wings
5 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

12 tysięcy Polaków zgłoszonych do Wings for Life World Run


W niedzielę 7 maja 2023 cały świat pobiegnie dla tych, którzy nie mogą. Biegacze, osoby na wózkach i zwykli spacerowicze, ruszą do ucieczki przed Samochodami Pościgowymi punktualnie o 13:00 czasu polskiego. Ruchoma linia mety wyruszy w ślad za nimi 30 minut później. Dzięki wyjątkowej formule, łączącej masowe starty w oficjalnych lokalizacjach i indywidualne lub grupowe Biegi z Aplikacją, Wings for Life World Run z roku na rok bije kolejne rekordy frekwencji. Dołączyć do największego biegu na świecie można nawet trzy godziny przed startem. Rejestracja do biegu jest dostępna na stronie wingsforlifeworldrun.com. Pod tym samym adresem 7 maja o 12:45 rozpocznie się globalna transmisja z polskim komentarzem.

Od momentu powstania biegu w 2014 roku, Polska stała się jedną z najbardziej zaangażowanych nacji Wings for Life World Run. W tym roku, 8000 miejsc na Bieg Flagowy w Poznaniu wyprzedało się
w niespełna 2,5 godziny – to globalny rekord! Polacy coraz chętniej wybierają także Bieg z Aplikacją
i organizują własne, grupowe starty w całym kraju. Aktualnie, na liście lokalizacji Wings for Life World Run jest 15 polskich miast: Wrocław, Namysłów, Siekierczyn, Gryfice, Opole, Radomsko, Kalety, Grodzisk Mazowiecki, Opoczno Łódzkie, Zabrze, Warszawa, Wyszków, Ostrów Mazowiecki, Mikołajki, Lubartów. Liczba uczestników, którzy decydują się na start w tej formule stale rośnie.

– Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu Wings for Life World Run jest jego charytatywna misja
i wyjątkowy format. Lokalizacja biegu, pogoda, czy pokonany dystans nie mają znaczenia, bo całemu światu w dniu startu przyświeca tylko jeden cel – pomoc tym, którzy jeszcze biegać nie mogą. Poczucie jedności i świadomość, że setki tysięcy osób biegnie, spaceruje lub jedzie na wózku razem z Tobą, w tym samym czasie, na całej kuli ziemskiej, jest czymś absolutnie unikalnym! –
mówi dyrektor sportowy biegu w Polsce, Paweł Januszewski.

wingsauto
Participants during Wings For Life World Run in Poznan, Poland on May 8, 2022

Organizatorzy prognozują pobicie zeszłorocznego rekordu 4500 uczestników App Run z Polski. Oznacza to, że łącznie do biegu 7 maja w naszym kraju szykuje się już ponad 12 tysięcy osób! Poza sukcesami frekwencyjnymi, Polacy święcą również triumfy sportowe. Na przestrzeni lat, aż 13 polskich zawodników zwyciężało we Flagowych Biegach Wings for Life World Run na całym świecie i to właśnie Polacy uważani są za największych faworytów do globalnego zwycięstwa w jubileuszowej,
10. edycji. Mowa, m.in. o startującym w Poznaniu Dariuszu Nożyńskim oraz biegnącej w Kakheti (Gruzja) Dominice Stelmach. Historycznie, obok Nożyńskiego, to Stelmach ma na koncie największe sukcesy w Wings for Life World Run. W ciągu 8 lat startów aż sześciokrotnie wygrywała Biegi Flagowe na całej kuli ziemskiej.

Zapisy do Biegu z Aplikacją trwają i będą otwarte aż do dnia startu. Pobierz Aplikację ze sklepu Google Play lub App Store, zarejestruj się i gdziekolwiek będziesz 7 maja o 13:00 – po prostu rusz przed siebie. Aplikacja dokona pomiaru dystansu i sklasyfikuje Twój wynik w globalnym rankingu, a przez cały wyścig, w słuchawkach będą towarzyszyć Ci polscy Ambasadorzy Wings for Life World Run: kierowca Samochodu Pościgowego Adam Małysz, komentator sportowy Tomasz Zimoch i olimpijka Monika Pyrek. Opłata wpisowa wynosi 70 zł. 100% tej kwoty wspiera Fundację Wings for Life w misji odnalezienia metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

– Obecnie, nie zadajemy sobie już pytania czy uda nam się wyleczyć urazy rdzenia kręgowego, ale kiedy to nastąpi. Jesteśmy na dobrej drodze, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Tempo, w jakim przeprowadzamy badania i testy kliniczne nie byłyby realne, gdyby nie uczestnicy Wings for Life World Run komentuje profesor Stephen Strittmatter z Ohio State University.

Dzięki opłatom startowym uczestników Wings for Life World Run, Fundacja zgromadziła już 38,3 miliona euro na projekty badawcze i testy kliniczne prowadzone przez wiodące placówki naukowe na całym świecie. Ich zakres jest bardzo szeroki – od postępowania medycznego w pierwszych minutach po wypadku, po regenerację komórek nerwowych w obrębie rdzenia u osób od lat dotkniętych paraliżem.

Partnerem technicznym Wings for Life jest New Balance.

Możliwość komentowania została wyłączona.