stadium
27 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

12-latka bije rekord świata w biegu na 100 metrów


12-latka biegnąca 11.67 na dystansie 100 metrów? Taki widok mogli podziwiać kibice podczas Outdoor Nationals w Greensboro w Północnej Karolinie, gdzie Melanie Doggett osiągnęła znakomity czas, który jest teraz najlepszym wynikiem w historii w jej kategorii wiekowej U12.

Młoda sprinterka z Atlanty w stanie Georgia osiągnęła czas 11.67 w finałowym biegu przy wietrze +1,7 m/s. Poprzedni rekord 11.75 należał do Payton Payne i ustanowiony był w 2019 roku (do tej pory zawodniczka go nie poprawiła).

Melanie Doggett swoim znakomitym biegiem ustanowiła również rekord szóstych klas, który do tej pory należał do Tamari Davis (11.77). 20-letnia obecnie Davis, w przeciwieństwie do Payne, zrobiła ogromny progres i aktualnie jest szósta na listach światowych z czasem 10.89s.

Dla porównania rekord Polski młodzików, czyli w kategorii U16, na dystansie 100 metrów to wynik 11.96, który przed kilkoma tygodniami osiągnęła Zofia Tomczyk.

Jak będzie wyglądał dalszy bieg kariery młodej sprinterki? Tego dowiemy się za kilka lat.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Don Baleron
Don Baleron
1 rok temu

Czarnoskóre dojrzewają znacznie szybciej czyli biologicznie może być na poziomie 16-17 lat. Może dalej się poprawiać lub progres może się zatrzymać.

Blondynka
Blondynka
1 rok temu

Amerykanie i wszystko jasne: wszystko musi być u nich naj, a po latach okazuje się, że szprycują