6 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Wesprzyj dokument „Biegacze” na Polak Potrafi


Na platformie Polak Potrafi ruszyła akcja crowdundingowa, której celem jest zebranie funduszy na dokończenie zdjęć i post-produkcję dokumentu "Biegacze" w reżyserii Łukasza Borowskiego. „Biegacze” to pierwszy polski film dokumentujący nowy, społeczny fenomen, który ogarnia coraz większą rzeszę fanów i wyznawców. Nasi bohaterowie to ultramaratończycy, którzy organizują swoje życie wokół tej niezwykłej pasji. Projekt można wesprzeć do 12 września 2015 roku.
Biegasz od zawsze lub od niedawna? Znasz niesamowite uczucie euforii, które towarzyszy przebiegnięciu mety? Szukasz inspiracji? Pomóż nam zrealizować niezwykły dokument „Biegacze”, który wprowadzi Cię w świat ultramaratończyków!  Mamy 45 dni aby zebrać 32 000 pln niezbędne do ukończenia naszego filmu. Pomóż "Biegaczom"trafić do kin!

WESPRZYJ "BIEGACZY" NA POLAK POTRAFI

Pomóc w produkcji filmu może każdy z nas wpłacając pieniądze poprzez platformę Polak Potrafi. Każdy donator zostanie nagrodzony, w zależności od przeznaczonej na projekt kwoty otrzyma m.in. podziękowania od ekipy,oficjalne gadżety filmowe takie jak plakaty i kubki, możliwość uczestniczenia w dodatkowych zdjęciach i specjalnym spotkaniu z bohaterami filmu oraz oficjalny zestaw sportowy filmu "Biegacze", DVD z filmem czy umieszczenie nazwiska jako sponsor lub koproducent filmu.

Reżyser Łukasz Borowski i producentka Zuzanna Król opowiadają o tym, co już zrobiliśmy i jakiego wsparcia potrzebujemy. Pomóż "Biegaczom" trafić do kin!

O filmie

Czy różni się ultramaraton od zwykłego biegu? Uczestnicy decydują się postawić przed sobą wyjątkowe wyzwanie i pokonać trasę dłuższą niż dystans maratonu, czyli 42,195 km. Ultramaratończycy przebiegają 80, 100, a nawet 240 kilometrów. 

Jak wygląda ich życie?  Co zyskują, a co muszą poświęcić dla sportu?  Dlaczego manager wielkiej korporacji lub matka trójki dzieci raz po raz sprawdzają, do czego zdolny jest ich organizm? Czy bieg może pomóc w walce z codziennymi trudnościami? 
Ekstremalny bieg, który przedstawiamy w naszym filmie trwa nieprzerwanie 52 godziny, podczas których biegacze pokonują ponad 240 kilometrów. Po kilku godzinach pojawiają się kontuzje i odwodnienie. Po 24 godzinach niektórzy uczestnicy doświadczają halucynacji. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. W jej poszukiwaniu wkrótce ruszają na kolejny bieg. Podczas maratonu czują, że żyją naprawdę. 
Nasz film sprawi, że staniesz się niejako uczestnikiem jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Dzięki nam poczujesz niezwykłe emocje, jakich doświadczają nasi bohaterowie podczas ekstremalnego biegu. „Biegacze” to dokument nie tylko dla tych, którzy kiedykolwiek doświadczyli wolności, jaką daje bieganie, ale dla wszystkich którzy wiedzą, jak to jest zmierzyć się z samym sobą. 
Oficjalny trailer filmu "Biegacze"

Co już zrobiliśmy?

W lipcu 2014 towarzyszyliśmy z kamerą uczestnikom Biegu Siedmiu Szczytów, w którym co roku startuje około 200 osób. Ekstremalna trasa liczy 240 km i przebiega przez masyw siedmiu szczytów pasm górskich zaliczanych do Korony Gór Polski. Unikalne zdjęcia dokumentalne uchwyciły atmosferę, jaka towarzyszyła biegaczom przed i podczas biegu. Udało nam się zarejestrować niesamowity wysiłek, walkę z własnymi słabościami  oraz ekscytację, jaka towarzysz naszym bohaterom.
Na co zbieramy?
Aby dokończyć dokument „Biegacze” musimy zrealizować dodatkowe zdjęcia ilustrujące życie naszych ultramaratończyków. Chcemy pokazać ich nie tylko w trakcie biegu, ale także w ich domach, pracy i wszystkich sytuacjach, które są dla nich istotne. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć pierwszą w Polsce produkcję dokumentalną, która ukazuje rzeczywistość ludzi ogarniętych pasją biegania. Za każdym z naszych bohaterów kryje się bowiem unikalna opowieść o pokonywaniu własnych słabości. Fundusze, które mamy nadzieję zebrać, przeznaczymy również na postprodukcję filmu, montaż i udźwiękowienie.

Więcej informacji na temat twórców i bohaterów filmu znajdziecie w opisie kampanii "Biegaczy" na PolakPotrafi.pl. Zapraszamy do wsparcia!

Możliwość komentowania została wyłączona.