Remington
30 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Po tym artykule zaczniesz się depilować przed bieganiem. 6 mocnych argumentów!

Higiena w górę, ryzyko infekcji w dół… A to dopiero początek, bo znamy 6 powodów, dlaczego warto wydepilować ciało przed treningiem. Nawet 7, jeśli wziąć pod uwagę przełomowy trymer Remington Omniblade Face and Body, który sprawnie zajmie się tematem od stóp do głów. Poznaj wszystkie argumenty i tnij po życiówkę!

Jeszcze kilka lat temu ktoś mógł powiedzieć, że depilacja ciała to kosztowna, żmudna i bolesna sprawa dla biegacza. Uwaga – w tym temacie wiele się zmieniło! Na rynku pojawił się prawdziwy life changer – trymer Remington Omniblade Face and Body, który daje uczucie świeżego, gładkiego ogolenia.

Jego ostrza mają gwarancję żywotności do 5 lat. A to oznacza 1825 dni bez kupowania jednorazowej maszynki i wymieniania żyletek na nowe. Aż 6 wymiennych nakładek pozwala na cięcie od stóp do głów, właściwie na dowolną długość. Dzięki niemu po prostu zechcesz sięgnąć po korzyści wydepilowanego ciała. A znamy ich przynajmniej 6!

Po pierwsze: higiena

Pamiętaj, że owłosione ciało ma więcej wspólnego z potliwością niż męskością. Depilacja pach, klatki piersiowej i okolic intymnych zmniejsza problem z utrzymaniem higieny. Łatwo to wytłumaczyć. Kiedy pot gromadzi się na włosach, staje się pokarmem dla bakterii. A to szybko prowadzi do powstania nieprzyjemnego zapachu. Poza tym gładka skóra szybciej się chłodzi, co również zmniejsza potliwość.

Po drugie: bezpieczeństwo

Obicia, obtarcia, złamania… – kontuzje się zdarzają. I uwierz nam na słowo… Wtedy lepiej mieć ogolone niż owłosione nogi. Powód? Gładka skóra lepiej oddycha, dlatego szybciej się goi. Jednocześnie ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji jest mniejsze – włoski mają tendencję do gromadzenia bakterii i wrastania się w ranę. Poza tym na wydepilowane ciało łatwiej nałożyć szwy oraz przykleić (a później zdjąć/zmienić) plastry.

Po trzecie: rehabilitacja

Masaż po treningu to 100% przyjemności? Tak, jeśli masz ogoloną skórę. Depilacja wyklucza bolesne uczucie ciągnięcia za włosy. Jednoczenie poprawia wchłanianie się różnego rodzaju maści, kremów i żeli, a także zwiększa komfort pracy masażysty. Warto wspomnieć o jeszcze jednej niekwestionowanej zalecie: na ogoloną skórę zdecydowanie łatwiej nałożyć i ściągnąć opaski kompresyjne.

Remington

Po czwarte: lepsze rezultaty

Ok, ta porada tyczy się bardziej pływaków i cyklistów, ale wiemy, że nie ograniczasz się tylko do biegania, dlatego o niej wspomnimy! Owłosienie na skórze znacznie zwiększa opór powietrza. A to może znacznie wpłynąć na wyniki sportowe – w przypadku kolarzy nawet o 1 minutę na 40 km. Lepsze rezultaty pomaga osiągnąć także Remington Omniblade Face and Body – ostrza z tłoczonej i szlifowanej stali tną z precyzją do zaledwie 0,15 mm.

Po piąte: wygoda

Jeżeli uprawiasz sport w przylegającej do ciała odzieży, również docenisz dobrodziejstwa depilacji. To tak jak z masażem – gładka skóra eliminuje nieprzyjemne uczucie ciągnięcia włosków. Wygodniejsze jest także samo golenie – trymer Remington Omniblade Face and Body jest 100% wodoodporny, ma intuicyjną konstrukcję i działa aż 40 minut. Dlatego sprawnie ogarniesz temat. I na całym ciele, i na twarzy.

Po szóste: efekt wow

Nie ukrywajmy – biegasz, bo chcesz cieszyć się lepszym zdrowiem, ale też lepiej wyglądać. Według niektórych umięśnione ciało najlepiej wygląda bez włosów. Jednak powiedzmy sobie jasno: jeżeli bycie sobą po swojemu oznacza dla Ciebie owłosione ciało – trzymaj się tego! Zawsze możesz je po prostu przystrzyc do ulubionej długości. W zestawie Omniblade Face and Body oprócz trymera znajdziesz aż 6 wymiennych nakładek do różnych miejsc i długości.

Biegnij po korzyści wydepilowanego biegania z Remington Omniblade Face and Body.

Dowiedz się więcej: LINK.

Możliwość komentowania została wyłączona.