7 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Po pokonaniu raka obiegła z mężem całą Australię


Pochodzące z Nowej Zelandii małżeństwo – 64-letnia Janette Murray-Wakelin i 68-letni Alan Murray 1 stycznia zakończyło całoroczny bieg wokół Australii. Codziennie pokonywali dystans maratonu. Łącznie przebiegli ponad 15,5 tysiąca kilometrów!

Historia pary 60-latków jest niezwykła nie tylko z racji bardzo trudnego i wymagającego przedsięwzięcia, ale także z uwagi na to, co w 2001 roku przeżyła Janette Murray-Wakelin. W organizmie 52-letniej wówczas kobiety wykryto bardzo agresywnego raka piersi. Lekarze dawali jej tylko 6 miesięcy życia. Janette to jednak nie załamało. Leczenie, zmiana diety oraz inny styl życia sprawiły, że nowotwór zniknął, a kobieta może cieszyć się świetnym zdrowiem do dziś.

Świadectwem wspaniałej formy zarówno Janette, jak i jej męża Alana jest całoroczny bieg charytatywny wokół Australii zakończony 1 stycznia tego roku. 

2047483_50405.jpg

Running Raw around Australia 2013, tak nazywa się cała akcja, obejmował 366 biegów maratońskich rozgrywanych dzień po dniu przez cały rok 2013 i pierwszy dzień roku 2014 w różnych miejscach wokół Australii. Ten gigantyczny „ultramaraton” to w sumie 9776 mil biegu, czyli zdecydowanie ponad 15,5 tysiąca kilometrów.

Informację o całej akcji znaleźć można na stronie wydarzenia: www.runningrawaroundaustralia.com. Tam też przeczytać można wypowiedzi Janette  i Alana, którzy mówią, że w wieku ponad 60 lat czują się zdrowsi, sprawniejsi fizycznie i posiadają większą energię niż w latach wcześniejszych.

Ciekawostką towarzyszącą niezwykłemu małżeństwu jest również stosowana przez nich surowa, wegańska dieta, do której chcieliby zachęcić inne osoby, twierdząc, że zmniejsza ona poziom stresu, a także zwiększa poczucie szczęścia. Ponadto interesujące jest także obuwie, w którym pokonywali kolejne maratony, czyli minimalistyczne Vibram Five Fingers. Test modelu Vibram Five Fingers BIKILA możecie znaleźć na naszej stronie: tutaj.

Źródło: huffingtonpost.com, runningrawaroundaustralia.com