DSC08286 2
5 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Moja droga do DFBG – czyli debiut Mikołaja Sondeja w biegu górskim

Bieganie.pl z dumą ogłasza premierę pierwszego odcinka nowego projektu „Moja Droga do DFBG”, zrealizowanego we współpracy z eobuwie.pl oraz marką Salomon. Projekt ten jest nie tylko kolejnym przedsięwzięciem w ramach naszej kros -promocji, ale również wyjątkowym wyzwaniem dla Mikołaja Sondeja, podróżnika i przyjaciela marki Salomon.

W ramach projektu, Mikołaj, dotychczas znany z podróżniczego trybu życia, podejmie się niełatwego zadania – przygotowania do udziału w biegu górskim podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Wybór padł na ekstremalną jak na debiut trasę 110 km, której Mikołaj stawi czoła już za dwa miesiące.

Nagrywki do projektu wystartowały w marcu br. W cyklu 3 odcinków będziemy przybliżać naszym czytelnikom drogę przygotowań do ultra maratonu. W pierwszym odcinku widzowie mają szansę bliżej poznać Mikołaja Sondeja, jego trenerkę Natalię Tomasiak z zespołu Salomon oraz cele projektu. Sprawdzimy, jak Mikołaj, który mimo swojej dobrej kondycji ogólnej – nigdy wcześniej nie biegał -adaptuje się do nowych wyzwań treningowych.

Bieganie.pl, eobuwie.pl oraz Salomon zapraszają do śledzenia tej inspirującej podróży, której pierwszy etap możecie oglądać na YouTube eobuwie.pl

Moja droga do DFBG – cele projektu

W inauguracyjnym odcinku projektu „Moja Droga do DFBG”, zapoznajemy się z głównym bohaterem, Mikołajem Sondejem. Jest on drwalem, marynarzem i „poszukiwaczem przygód”, który do tej pory postanowił zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak:

  • przejechanie Maroko i Sahary Zachodniej rowerem
  • przetrawersowanie największego płaskowyżu Norwegii za kołem podbiegunowym z południa na północ [płaskowyż Finnmarksvidda w północnej Norwegii [minus 49,7°C – najniższa temp tysiąclecia] 150 km, kilkanaście dni]
  • przepłynięcie packraftem najdłuższego fiordu w Europie
  • przejście 500 km górami i lasami w stanie Washington w USA

Przed Mikołajem kolejne wyzwanie: udział w Dolnośląskim Festiwalu Biegowym na dystansie 110 km. Odcinek koncentruje się na przedstawieniu jego motywacji oraz wprowadzeniu Natalii Tomasik, doświadczonej biegaczki z zespołu Salomon, która jako trenerka będzie wspierać Mikołaja w drodze do osiągnięcia jego celu.

Choć kamera towarzyszy Mikołajowi w jego pierwszych krokach treningowych, to właśnie między pierwszym a drugim odcinkiem, poza obiektywem, Mikołaj intensywnie trenuje. W tym czasie skupia się na regularnych biegach, które mają na celu zbudowanie wytrzymałości i prędkości, a także na treningach siłowych w hipoksji, które są przydatne dla adaptacji do wysiłku na dużych wysokościach.

Dzięki wsparciu od partnerów projektu: eobuwie.pl i Salomon, Mikołaj ma dostęp do najnowszych technologii i sprzętu, co znacząco wspiera jego przygotowania. W przygotowaniach korzysta z trzech modeli butów od Salomon, co pozwala mu na optymalne dostosowanie obuwia do różnorodnych warunków treningowych. Premiery kolejnych odcinków: co 2 tygodnie w każdą środę i finałowy odcinek po DFBG

Bieganie.pl wspiera projekt koncepcyjnie i odpowiada za produkcję treści.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
8 dni temu

Sachara?! Ja pier… Brawo „redakcja”.