25 sierpnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Kolejni uczestnicy Spiropharm Marathon Project na starcie


W marcu pisaliśmy już o Spiropharm Marathon Project, projekcie dającym szansę ludziom na spełnienie swoich marzeń o starcie w jednym z sześciu największych maratonów na świecie z cyklu Abbott World Marathon Majors. Na pierwszy maraton, który odbył się 28 lutego w Tokio, pojechał Mikołaj Kubicz, który przedstawił nam swoją relację z biegu po powrocie z Tokio.

Niedługo odbędą się dwa kolejne maratony, na które, dzięki polsko-japońskiej spółce Spiropharm S.A., inicjatorowi Spiropharm Marathon Project, pojadą kolejni zwycięzcy. Już we wrześniu odbędzie się  43. edycja maratonu w Berlinie, gdzie pojadą dwie osoby – Małgorzata Banaś i Witold Tosik. Natomiast już na początku października na maraton w Chicago uda się Małgorzata Pazda-Pozorska. Zasady wyłaniania zwycięzców są proste. W otwartej rekrutacji pod hasłem „Opowiedz nam swoją historię i spełnij marzenie o starcie w maratonie” należało przekonać do siebie organizatorów i udowodnić, że to właśnie my powinniśmy pojechać na nasz wymarzony maraton. Konkurs przeznaczony jest dla amatorów biegania, nie ma tutaj znaczenia wynik jaki posiadamy w maratonie. Organizatorom Spiropharm Marathon Project wystarczy tylko chęć startu i gotowość do pokonania królewskiego dystansu przez uczestników, jednakże dokładają oni wszelkich starań, aby przygotować ich jak najlepiej do swoich startów. Warto dodać, że jest to też pierwszy taki konkurs w polskim światku biegowym, z pełnym wsparciem dla osób głuchych czego przykładem jest Małgorzata, jadąca na berliński maraton. Wsparcie w kontaktach oraz na treningach zapewnia partner projektu – firma Migam, która również odpowiada za tłumaczenia wszystkich materiałów na język migowy oraz promowanie projektu w środowisku głuchych biegaczy.

Sam wyjazd i udział w maratonie z cyklu Abbott World Marathon Majors jest niesamowitą przygodą. Osoby, które zostały wybrane otrzymują bezpłatny pakiet startowy na maraton, którego uzyskanie nierzadko graniczy z cudem. Wartością dodaną – prezentem od firmy Spiropharm S.A. – jest pokrycie kosztów przejazdu i zakwaterowania dla każdego z uczestników. Sama droga prowadząca do startu w maratonie też jest niemniej ciekawa dzięki partnerom projektu. Firma New Balance wyposaża uczestników w sprzęt do biegania.

natomiast laboratorium 4SportLab przeprowadza badania wydolnościowe umożliwiające określenie poziomu sportowego biegaczy i dobranie najlepszych bodźców treningowych.

Całość wspierana jest przez ekspertów z zakresu treningu sportowego oraz dietetyki. Za dobieranie odpowiednich treningów odpowiedzialny jest Łukasz Jóźwiak, profesjonalny biegacz oraz wielokrotny medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. Za przygotowanie odpowiedniej diety dostosowanej do indywidualnych potrzeb odpowiedzialna jest Karolina Szczygieł będąca ekspertem w programie motywacyjno-zdrowotnym Spirolife. Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję korzystać z doświadczenia ekspertów, poznawać nowe rzeczy i samych siebie. 

Cały projekt jest super przygodą, więc jeśli macie ochotę na niepowtarzalne maratońskie doznania to już teraz zachęcamy was do wzięcia udziału w następnej rekrutacji, która rozpocznie się na przełomie października i listopada. W tym czasie przyjmowane będą zgłoszenia osób chętnych do udziału w maratonach w Bostonie i Londynie. Jeżeli więc marzysz o bieganiu na największych maratonach świata prześlij swoje zgłoszenie i przeżyj przygodę swojego życia.

Możliwość komentowania została wyłączona.