bieg
28 stycznia 2023 Łukasz Telejko Lifestyle

Biegowe aukcje WOŚP 2023


Już pod koniec stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak powiedział Jurek Owsiak, po raz pierwszy w historii zagrają dla wszystkich, małych i dużych. Jedno z haseł przewodnich tegorocznego wydarzenia jest niezwykle bliskie sportowcom: żyj zdrowo w zdrowym świecie.

Licytacje na rzecz WOŚP 2023 cieszą się ogromną popularnością. Pośród nich można znaleźć wiele propozycji od artystów i sportowców różnych dyscyplin sportowych. Tegoroczne aukcje mogą zaciekawić również fanów biegania, ponieważ część licytacji powstała właśnie z myślą o tej grupie sportowej. Warto pamiętać, że pieniądze z aukcji przekazywane są na szczytny cel fundacji Jurka Owsiaka, która w tym roku za zebrane środki zamierza kupić sprzęt, który posłuży każdej osobie, dokładnie do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.  Specjalnie dla Was zrobiliśmy biegowy przegląd licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jedną z najpopularniejszych licytacji są te z pakietami startowymi na biegi:

 • Voucher Wings for Life World Run Poznań 7.05.2023–  zapisy na tegoroczną edycję biegu w stolicy Wielkopolski zakończyły się błyskawicznie. W niespełna kilka godzin rozeszło się 8000 pakietów startowych. Dla tych, którzy chcą załapać się na start nie tylko z aplikacją jest to jedna z ostatnich możliwości.
 •  17. Półmaraton Warszawski – numer „1” – Przedmiotem licytacji jest pakiet startowy upoważniający do udziału w 17. Półmaratonie Warszawskim z absolutnie wyjątkowym numerem startowym – z numerem „1”. Warto nadmienić, że Półmaraton Warszawski to jedna z największych w Europie imprez na tym dystansie. Zwycięzca licytacji oprócz pakietu z numerem otrzyma koszulkę techniczną biegu oraz wejście do strefy VIP.
 • Bogaty pakiet startowy iławskiego półmaratonu – Iławski Pólmaraton LA Rive wystawia na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pakiet startowy gwarantujący „udział w biegu z unikatowym numerem 1, pobyt w hotelu Port 110 w Iławie w pokoju dwuosobowym w terminie: z 9 na 10 września 2023 r. usytuowanym obok linii startu, bogaty promocyjny pakiet Miasta Iławy oraz inspirujący zestaw produktów LA Rive„.
 • Pakiet startowy Półmaratonu BIEG LWA z numerem 31 – W tym roku odbędzie się 10. Bieg Lwa – to jubileuszowa edycja tego najważniejszego wydarzenia sportowego w Gminie Tarnowo Podgórne. Jak podkreślają organizatorzy, wylicytowany pakiet może być inspiracją do rozpoczęcia ekscytującej biegowej przygody lub do zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami.
 • Voucher – X Bieg S12 – Biegajmy Razem – 17.06.2023 – Voucher gwarantujący udział w jubileuszowej X edycji Biegu Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem w dniu 17 czerwca 2023 r. W związku z jubileuszem Biegu, Organizatorzy gwarantują atrakcyjny pakiet i liczne niespodzianki. Do wyboru dystans 12 lub 6 km.
 • Pakiet startowy z numerem 1 w Tarnogórskim Biegu – Tarnogórski Bieg Przełajowy w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  przekazuje na licytację pakiet startowy z numerem 1 oraz niespodziankę. Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2023 w Tarnowskich Górach.

Oprócz wyżej wymienionych imprez sportowych można wylicytować pakiety na takie wydarzenia jak: XXVI Choszczeńska 10, III Ekobieg w Dolinie Sanu, Półmaraton Kocich Gór-Kocur, Bieg Oborygena, XI Półmaraton Jeleniogórski. Dużą popularnością cieszą się również pakiety na największe imprezy triathlonowe w kraju, czyli Castle Triathlon Malbork, Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea Żnin Triathlon.

Jednak licytacje dla fanów biegania obejmują nie tylko udział w wydarzeniach sportowych. Niektórzy organizatorzy oraz sportowcy poszli o krok dalej, dzięki czemu w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możemy stać się posiadaczami niezwykłych gadżetów biegowych, spotkać się twarzą w twarz ze znanymi osobistościami a nawet stworzyć trasę biegu. Oto co dla nas przygotowano:

 • Zaprojektuj trasę RUNMAGEDDONU!- Wygrana tej licytacji zapewni niepowtarzane doświadczenie, szczególnie dla miłośników biegów z przeszkodami.Zwycięzca będzie mógł wybrać jeden z eventów Runmageddonu sezonie 2023 i mieć realny wpływ na przebieg trasy, a co za tym idzie, tego jaki wycisk dostaną zawodnicy.
 • Anita Werner: Biegowy worek z maratonu w Oslo– Przedmiotem aukcji jest pamiątkowy worek z Maratonu w Oslo. 17 września 2022 roku, w wieku 44 lat przebiegłam pierwszy w swoim życiu maraton. Było to właśnie w Oslo, w Norwegii. W worku, wystawionym przeze mnie na aukcję, dostałam wtedy mój numer startowy wraz z pakietem zawodnika. To dla mnie bardzo osobista pamiątka, przypominająca mi o tamtym dniu i o niesamowitym dla mnie biegu– tak o przedmiocie licytacji mówi Anita Werner.
 • Marta Kuligowska: Wspólne bieganie z psem Rysiem-  Licytacja idealna dla fanów biegania z pasami.Zwycięzca będzie miał okazję potrenować wspólnie z Martą Kuligowską oraz jej psem Rysiem, a dodatkowo porozmawiać przy filiżance dobrej kawy. Zapraszam do wspólnego biegania, dystans dowolny, w pięknym miejscu w Warszawie lub jej okolicach. Zabiorę ze sobą swojego psa Rysia, a później zaproszę na chwilę rozmowy przy kawie lub herbacie. W zdrowym ciele zdrowy duch. Zapraszam serdecznie do licytacji!- tymi słowami zachęca do udziału w akcji Marta Kuligowska.
 • Błażej Brzeziński – dres kadrowy z autografem- Czerwony dres kadrowy z Mistrzostw Europy z Berlina z 2018 roku z autografem Błażeja Brzezińskiego, czyli polskiego lekkoatlety specjalizującego się w biegach długich. Ośmiokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów – ma w dorobku dwa złota, dwa srebra oraz trzykrotnie brąz. Reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy w biegach przełajowych.
 • Adrian Kostera: Kolekcja pucharów sportowych– Kolekcja pucharów sportowych za bieganie i triathlon od Adriana Kostery, który jest ultra triathlonistą oraz  ultra biegaczem. Ukończył między innymi dystans 10xIronman kończąc Mistrzostwa Świata na trzecim miejscu.
 • Getry/legginsy długie Nessi 2023 oraz Bluza Nessi 2023 r. -getry oraz bluza z unikatowym wzorem WOŚP, zaprojektowanym specjalnie na 31. Finał! Legginsy Nessi Sportswear posłużą każdemu zwycięzcy przez wiele sezonów: są wytrzymałe, dopasowują się do sylwetki i wspierają Cię dzięki innowacyjnym sportowym materiałom. Natomiast bluza biegowa premium Nessi Sportswear to najbardziej zaawansowany technologicznie model bluzy nessi. Specjalistyczna, sportowa dzianina ochroni sportowca przed niekorzystnymi warunkami jesienią i zimą. Innowacyjne, dopracowane detale wraz z krojem to wysoki komfort użytkowania i najlepsze zabezpieczenie przed wiatrem i chłodem.
 • Koszulka 4F krótki rękaw S-  licytacja dotyczy koszulki startowej Małgorzaty Hołub-Kowalik, mistrzyni olimpijskiej z 2020 w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów oraz wicemistrzyni olimpijskiej w sztafecie 4 × 400 metrów. Koszulka posiada autograf.

Oryginalnych licytacji w tym roku nie brakuje. Na bogatych listach aukcyjnych można znaleźć jeszcze m.in. dedykowaną odzież sportową, zestawy odżywek, pamiątkowe pakiety koszulek a nawet medali z różnych imprez biegowych. Jak widać- wspierać WOŚP można na wiele różnych sposobów.

Wszystkie aukcje znajdują się na oficjalnym profilu 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak warto również sprawdzić lokalne wydarzenia i licytacje, gdzie można zdobyć równie interesujące fanty.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Łukasz Telejko
Łukasz Telejko

Z wykształcenia dziennikarz i humanista, z zamiłowania biegacz amator. Biegacz od 2012 roku, przemierzający kilometry po asfaltach, łąkach i lasach, jednak najlepiej czuje się na górskich trasach. Prosto z biegania najchętniej „zbiega” na Ring wystawowy jako właściciel dwóch utytułowanych psów (jack russell terrier). Zbieranie kolejnych kilometrów na biegowych trasach i psich championatów kolejnych krajów - to jego sposób na życie.