bieganie w kulturze
30 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Bieganie w kulturze – nowy podcast bieganie.pl


Bieganie.pl rusza z nowym cyklem podcastów „Bieganie w kulturze”. Autorem i prowadzącym będzie Paweł Wolsztyński – z zawodu aktor, a z zamiłowania biegacz i spiker lekkoatletyczny. Dzięki rozmowom z naszymi gośćmi zajrzymy do świata filmu, teatru, literatury, malarstwa, fotografii i architektury. Najbliższy odcinek już w noworoczną niedzielę.

Jak mówi sam autor, sportowe pochodzenie tylko napędza jego motywację.

Z uwagi na to, że pochodzę ze sportowej rodziny, w której zawsze na pierwszym miejscu był sport, a od razu potem sztuka, postanowiłem to połączyć i sprawdzić czy te dziedziny mają ze sobą coś wspólnego. W tym podcaście dowiemy się po co tak naprawdę biegają artyści. Czy to dla nich rekreacja, a może jednak coś więcej? Sprawdzimy czy aktorom bieganie pomaga w przygotowaniach się do roli i czy czynnie biegającym artystom łatwiej się tworzy. Porozmawiamy także o sztuce, która odnosi się do biegania. Mam nadzieję, że dowiemy się od naszych gości jakie filmy lub książki inspirowały ich do tego, że zaczęli uprawiać czynnie bieganie.

Gośćmi Pawła Wolsztyńskiego będą nie tylko ludzie ze świata kultury, ale również sportowcy, którzy kochają sztukę, a może nawet ją tworzą.

Sprawdzimy jak do swojego fachu podchodzą ludzie, którzy zajmują się komentarzem zawodów sportowych i czy tak samo „biegle biegają” jak i opowiadają co dzieje się na arenach sportowych. Po prostu porozmawiamy z ludźmi, którzy mają pasję i kochają biegać, ale także i tymi, którzy kochają biegaczy, ale niekoniecznie biegają. Trochę o życiu, trochę o bieganiu.

„Biegnąc, nic nie robię, tylko biegnę. Zasadniczo biegnę w pustce. Innymi słowy, biegnę po to, żeby osiągnąć pustkę. Ale jak można się spodziewać, w takiej pustce myśli kryją się naturalnie. To oczywiste. W ludzkim umyśle nie może istnieć całkowita pustka. Emocje ludzkie nie są wystarczająco silne ani zintegrowane, żeby dać sobie radę z prawdziwą nicością.“

Haruki Murakami

Możliwość komentowania została wyłączona.