top2022
7 stycznia 2024 Artur Kozłowski Lifestyle

Bieganie.pl liderem rynku biegowego z 2,5 miliona użytkowników w 2023 roku


Dla portalu bieganie.pl rok 2023 był niezwykle udany. Utrwalenie pozycji lidera na biegowym rynku, podwojenie liczby użytkowników odwiedzających naszą stronę, a także rozszerzenie oferty o nowe formaty to rzeczy, które cieszą i motywują do dalszego rozwoju portalu.

W poprzednim roku obchodziliśmy 25-lecie bieganie.pl, które przechodziło w swojej historii wiele burzliwych etapów. W ostatnim czasie zmienił się silnik, na którym oparta jest strona internetowa, a także dostosowaliśmy jakość strony do współczesnych standardów, tak żeby każdy odbiorca mógł w prosty i przejrzysty sposób korzystać z zamieszczanych treści.

Rosnąca liczba użytkowników

Przyjęta przez nas strategia działania pokazała, że idziemy w bardzo dobrym kierunku, co potwierdzają liczby odwiedzających nas czytelników. W 2023 roku stronę bieganie.pl odwiedziło ponad 2,5 miliona użytkowników, co daje wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 100%! Użytkownicy jednocześnie wygenerowali ponad 8 milionów odsłon.

#Rok 2021Rok 2022Rok 2023
Użytkownicy974 3851 236 1882 512 045
Odsłony4 555 3535 262 0858 211 246
Statystyki portalu bieganie.pl w 2023 roku

Bieganie.pl w 2023 roku rozszerzyło dość mocno działy newsowe. Otwarty został również nowy dział Trail Running. Wciąż najbardziej popularnymi stronami są Plany Treningowe i Kalkulatory Biegowe, z których korzystają tysiące amatorów biegania, czerpiąc wiedzę i wskazówki do poprawnego treningu. Niezmiennie kilkanaście procent ruchu generuje forum, którego społeczność aktywnie dzieli się własnymi doświadczeniami.

Nowe projekty

W lekkoatletycznym świecie poprzedni rok to głównie Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce, które odbyły się w Budapeszcie. Przy okazji tego wydarzenia powstał pierwszy projekt „kieRUNek Budapeszt„, w ramach którego nasi wysłannicy Adam Kszczot oraz Joanna Jóźwik mogli dla naszych czytelników relacjonować od środka wydarzenia z węgierskich mistrzostw.

Projekt kieRUNek przyjął się na tyle dobrze, że postanowiliśmy kontynuować tę ideę, wdrażając „kieRUNek Nowy Jork” oraz „kieRUNek Walencja” przybliżające kulisy największych maratonów na świecie. Zdradzając rąbka tajemnicy, w najbliższym roku planujemy otworzyć „kieRUNek POLSKA„, w którym będziemy również przybliżać kibicom biegania wydarzenia na naszym rodzimym rynku.

popularity

W 2023 roku do naszej redakcji dołączyły również nowe osoby. Od początku stycznia jest z nami Joanna Jóźwik, która wraz z Katarzyną Zawistowską wprowadziły format podcastów „Bieganie Women„. W ostatnich miesiącach mogliśmy również posłuchać w roli prowadzącego podcasty 4-krotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego, który przepytywał gości w cyklu „O co chodzi„.

Misja i zadania bieganie.pl

Misją bieganie.pl jest niezmiennie dzielenie się pasją biegania, szerzenie i promowanie wiedzy na temat prozdrowotnych aktywności. Z tych właśnie powodów wciąż pragniemy dla naszych czytelników rozwijać najpopularniejsze działy, które mogą być dla Was inspiracją i motywacją do dalszego spędzania czasu na biegowo. Wciąż staramy się słuchać i analizować sygnały, które do nas docierają i dostosowywać nasze artykuły do potrzeb czytelników, dlatego też wciąż zachęcamy do aktywnego udzielania się i dzielenia Waszymi opiniami.

W 2024 roku wciąż będziemy chcieli być przy największych wydarzeniach biegowych w Polsce i na świecie i relacjonować je na bieżąco, docierając do Was błyskawicznie z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Cieszymy się, że jesteście z nami i dziękujemy za każdą Waszą obecność i inspirację w nowym 2024 roku!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
K.Zygenda
K.Zygenda
1 miesiąc temu

Super, ze portal się rozwija i dotyka wiele aspektów!
Będąc na forum i czytając stronę kilka lat mam swoją opinię, którą chciałbym się podzielić i może zacząć dyskusję.

Osobiście najczęściej słucham podcastów Bartka Falkowskiego. Dla mnie artykuły Bartka i Mikołaja Raczyńskiego są ciekawe, bo pokazują szerszą perspektywę na bieganie wyczynowe i/lub przybliżana jest teoria, zagadnienia treningowe.

Poza wymienionymi wyżej osobami warto wyróżnić ostatni wyjazd na maraton w Walencji i relacja video – top. Zabrakło mi tylko obiektywnego spojrzenia na wyniki naszej grupy wojskowej, której poziom od kilku lat woła o pomstę do nieba. Niestety z daleka widać ze panuje w niej kolesiostwo i trzymanie w formacji swoich nie dając szansy młodszym zawodnikom.
Razi mnie, że często na portalu szczuje się na brak młodych zawodników, podczas gdy Ci „starzy” ewidentnie chcą dociągnąć w grupie wojskowej do emerytury.

Z minusów, które się uwypukliły w 2023 jest na pewno spadek jakości materiałów. Odnoszę wrażenie, że wiele z nich nie jest czyta i weryfikowana przez drugą osobę. Wielokrotnie czytelnicy znajdują literówki, błędne stwierdzenia (przykład: Maraton w Dubaju już w niedzielę. Jaka elita w najdroższym mieście świata, wytknięto że Dubaj nawet nie jest w top10 najdroższych miast świata a tytuł dalej jest jaki jest) lub dane z poprzedniej edycji biegu (niestety tytułu/linku nie przytoczę, musiałbym poszukać).

Kolejną średnio zrozumiałą dla mnie decyzją i wydaje mi się, że spóźnioną o 3 lata decyzją jest „koniec kariery Henryka Szosta”. Promowanie rekordzisty Polski i zakłamywanie, że dopiero następuje ten koniec jest spóźnione w czasie, i odnoszę wrażenie że robione na siłę. Niestety era Henryka już przeminęła, czas na promowanie młodych talentów: Gos, Herzyk, Antosz, Lewalski oraz dziewczyn przy wykorzystaniu kobiecej części podcastu który jest ciekawą propozycją.

Wielką stratą dla portalu jest brak Kuby Pawlaka. Rozumiem, że drogi Kuby i portalu się rozeszły, niemniej poziom dziennikarstwa, wnikliwość oraz jakość zamieszczanych treści wówczas była najbardziej przystępna i bardzo ciekawa.

Jako fan portalu i czytelnik będę wdzięczny za:

 • większą kontrolę zamieszczanych treści co pozwoli uniknąć wtop językowych, błędów w zamieszczanych danych
 • poprawę jakości audio w podcastach – ostatnia rozmowa z Trenerem Rostkowskim jest asłuchalna
 • skontrolowanie liczby wyświetlanych reklam aby dostać się do artykułu. Zrozumiałe, że to głównie reklamy napędzają portal, ale zeby dostać się do materiałów czasami trzeba się przebić przez 14 pasków reklamowych. Sporo
K.Zygenda
K.Zygenda
1 miesiąc temu

Dzieki za razbudowaną odpowiedz, cieszę się że jest przestrzeń do dyskusji.
Mam nadzieję, że może ktoś jeszcze się odniesie, bo na forum jest wiele osób którym zależy na istnieniu tej strony.

 • Wydaje mi się, że brakuje mi dyskusji na temat tego z czego wynika regres wyników w grupie wojskowej (szerszy wątek, a wynik Kamila mógłby być tylko początkiem) w ostatnich dwóch latach. Przed igrzyskami wielu pobiegło super wyniki: Nowicki,Karbowiak, Chabowski. Ale posucha wynikowa pomimo zapewnionych warunków jest przykra. Warto byłoby wysłuchać z czego to wynika, bo może zawodnicy nie mają aż tak dobrze jak się powszechnie uważa.
 • Dostać się na pewno jest ciężko, nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja Mateusza Kaczora, ale jest to bardzo perspektywiczny zawodnik w maratonie. W debiucie pobiegł lepiej niż wspomniana grupa wojskowa. Nie chce wyjść na przeciwnika tej formacji, ale zastanawiające jest trzymanie w szeregach wiecznie młodego Szymona Kulki zamiast inwestycji w np. wspomnianego wczesniej Mateusza (chyba, że sytuacja uległa zmianie).
 • Jasne, w przeszłości były to artykuły np. Krzyśka Brągiela (https://bieganie.pl/sport/konrad-pogorzelski-podwyzsza-poziom-mp-na-5000-m/).
 • Pewnie, nie myli się tylko ten który nic nie robi.
 • Rozumiem, szlachetnie 🙂
 • I idą! Herzyk w poprzednim sezonie halowym poprawił bodajże o 11 sekund rekord Chabowskiego w kategorii wiekowej będąc młodszym rocznikiem. Filip Ostrowski biega rewelacyjne wyniki, Lewalski, Chmielarz progresują na 800. Maciej Megier pobiegł rewelacyjne 8:35 na belkach. Groberski pobiegł 7:45.
 • Wiem, że na 5-10-półmaraton-maraton poziom odstaje od czasów kiedy Ty biegałes, natomiast warto zwrócić uwagę że w tym roku 4 zawodników złamało barierę 14 minut na 5000m. Podczas gdy w latach ubiegłych było to 2013 (1 osoba), 2014 (2 osoby), 2015 (3 osoby), 2016 (0 osób), 2017 (3 osoby), 2018 (0 osób), 2019 (1 osoba o 9 setnych), 2020 (0 osób), 2021 (0 osób), 2022 (0 osób), 2024 (4 oosoby). Można z tego wysnuć wniosek, że poziom wynikowy na tym dystansie jest najwyższy na tym dystansie od 10 lat.
 • 100% subiektywne, chyba nie ma co się rozwodzić.
 • Zgoda. Przesłuchuję większość publikacji i wcześniej nie spotkałem się z tym problemem. Fajnie jakby udało się to skorygować (i zweryfkować przed zamieszczeniem!!) przed kolejnymi publikacjami.
 • Chyba faktycznie jeszcze za wcześnie.

Dodam jeszcze plusy, bo wyszedłem troche na marudę. Fajną zmianą jest wyciągnięcie na wierzch komentarzy – brak konieczności wchodzenia na forum aby je poczytać jest ogromnym ułatwieniem. Dzięki Artur 🙂

Mateusz
Mateusz
1 miesiąc temu
Reply to  K.Zygenda

Podpinam się pod powyższy komentarz dotyczący regresu wyników w męskiej grupie wojskowych biegaczy. Wiadomo, przyjemniej pisać o sukcesach, ale dzięki cudzym porażkom zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski dotyczące własnego treningu etc.

Belator
Belator
1 miesiąc temu
Reply to  K.Zygenda

Ale o Dubaju już Ci nie odpowiedzieli hmmmmmmm

Puncher
Puncher
1 miesiąc temu

Również mam wrażenie, że artykuły nie są wnikliwie czytane i weryfikowane
tez mnie drażni nadal ten bzdurny tytuł o pseudo najdroższym mieście. Tak może pisać osoba która chyba z Polski nie wyjechała. Ciekawe,że tam gdzie najwięcej kleksów dziennikarskich tam często nie ma podpisanego autora

Artur Kozłowski
Artur Kozłowski

Maratończyk z życiówką 2:10.58, olimpijczyk z Rio de Janeiro, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon...tak było kiedyś, a teraz gość który łapie biegowe endorfiny w przerwach między byciem ojcem, prowadzeniem firmy i dzieleniem się biegowym doświadczeniem, współtwórca aplikacji biegowej www.planbieganie.pl