bieganie.pl
9 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Bieganie.pl liderem na rynku biegowym. Jak 2022 rok wyglądał w liczbach?


Bieganie.pl, od lat realizuje misję szerzenia wiedzy biegowej i zachęcania coraz większego grona odbiorców nie tylko do czytania o bieganiu, ale również do aktywnego uczestnictwa we wszelkich formach aktywności fizycznej. Rok 2022 był dla nas wyjątkowy, ponieważ powiększyliśmy naszą ofertę m.in. o nowe podcasty, a publikowane treści przełożyły się na wzrost odbiorców naszego portalu w stosunku do poprzedniego roku.

Wciąż staramy się udoskonalać naszą ofertę dla wszystkich czytelników i słuchaczy biegowych mediów, dlatego otwieramy się na nowe formy przekazu. W poprzednim roku uruchomiliśmy nowe serie podcastów, w których gościliśmy znakomitych rozmówców ze świata amatorskiego i wyczynu. Dla tych, którzy lubią słuchać aktualności ze świata biegania, uruchomiliśmy Newsy Biegowe, które w każdym tygodniu relacjonują to, co dzieje się w biegowym świecie. W 2022 roku wystartował także cykl W Rytmie Biegania, w którym staraliśmy się poruszyć jak najwięcej tematów związanych z rozpoczęciem swojej biegowej przygody, przechodząc łagodnie do tematów biegania na najwyższym poziomie. Zawsze jednak sercem bieganie.pl był sam portal, który w porównaniu do roku 2021 poszerzył swoje grono odbiorców.

Jesteśmy również aktywni w social mediach. Możecie nas śledzić zarówno na facebook’u, jak i na instagramie. Dodatkowo w grudniu 2022 roku otworzyliśmy ponownie kalendarzbiegowy.pl, który już w pierwszym miesiącu działania wygenerował kilkadziesiąt tysięcy odsłon. Planujemy dalej go rozwijać i dopasowywać do potrzeb biegaczy, aby w bardzo prosty i przejrzysty sposób mogli odnaleźć swoją ulubioną imprezę biegową. Wyszliśmy również naprzeciw organizatorom biegów, dla których przygotowaliśmy ofertę patronatu medialnego, aby mogli trafić do jeszcze większego grona biegaczy.

Bieganie.pl w liczbach

Rok 2022 był bardzo udany także w liczbach, a jak wiadomo, liczby nie kłamią. Portal odwiedziło w sumie ponad 1 milion 200 tysięcy użytkowników, którzy odsłonili ponad 5 milionów stron. Kilka dni temu pisaliśmy już o najlepiej czytanych artykułach w 2022 roku, którymi były zarówno tematy treningowe, jak i tematy relacjonujące wydarzenia ze świata biegów.

#Rok 2021Rok 2022Zmiana
Użytkownicy974 3851 236 188+26,87%
Sesje2 019 5752 669 496+32,18%
Odsłony4 555 3535 262 085+15,51%

Rynek portali biegowych

Bieganie.pl pozostaje liderem branży w Polsce. Według szacunków similarweb.com popularność bieganie.pl na tle wybranych pozostałych dostawców biegowych treści wygląda następująco (dane za wrzesień 2022 oraz grudzień 2022):

bieganie pl w liczbach
grudzien

Aktualizacja systemu

Na przełomie sierpnia i września 2021 roku bieganie.pl przeszło gruntowną aktualizację, która spowodowała przejście na nowoczesne systemy zarządzania portalem. Dzięki temu zyskaliśmy dużo większą wydajność, responsywność i nowoczesny wygląd, dostosowany do wszystkich aktualnych standardów. Od tego czasu wciąż zyskujemy nowych odbiorców, a liczba odsłon wciąż jest na fali wznoszącej.

bieganie pl w liczbach

Jako bieganie.pl jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim czytelnikom naszych treści, które staramy się tworzyć z myślą o Was, drodzy odbiorcy. Cieszymy się, że odwiedzając naszą stronę dajecie nam sygnał, że to co robimy jest wartościowe, a my ze swojej strony zapewniamy, że ciągle będziemy starali się trzymać wysoki poziom i podsuwać Wam jak najbardziej oczekiwane treści. Mamy nadzieję, że w roku 2023 uda nam się trafić z nowymi projektami do jeszcze szerszego grona odbiorców, zarówno tych którzy znają bieganie.pl od lat jak i tych, którzy dopiero zaczną przygodę z bieganiem.

Zawsze staramy się wsłuchiwać w Wasze głosy, dlatego jeżeli macie jakiekolwiek uwagi, sugestie czy nawet głosy krytyki to śmiało prosimy Was o opinie. W każdym przypadku piszcie na adres redakcja@bieganie.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.