1 mila
15 czerwca 2021 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

1MILA poleca się na jesień


Wirtualna, charytatywna 1MILA nadaje do 20 czerwca. Pozostało kilka dni, żeby dorzucić swoje 1609 metrów do gry o nagrody, oraz wspomóc program stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch. Natomiast we wrześniu miłośnicy stadionowych dystansów będą mogli pościgać się w tradycyjnej formule, podczas zawodów w Warszawie (11.09) i Poznaniu (26.09). 

Od 12 kwietnia trwa wirtualna 1MILA, podczas której uczestnicy zamieniają przebiegnięte kilometry na nagrody, a organizatorzy przeliczają mile na złotówki na program stypendialny dla młodych, zdolnych biegaczy, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Akcja wkroczyła w ostatni, piąty, etap (7-20 czerwca).

Bieganie 1 mila

Co zrobić, aby dołączyć do zabawy? Przebiec 1 milę (dla ułatwienia 1600-1610 metrów), zarejestrować się na stronie 1mila.pl oraz podesłać (przez specjalny formularz) swój wynik. W formularzu wystarczy wpisać uzyskany czas i załączyć zdjęcie/screen zegarka lub aplikacji, dokumentujące bieg.

Prowadzone są dwa rankingi: dotyczący uzyskanych przez zawodników czasów oraz liczby wybieganych mil. Jednak żeby zdobyć akcesoria sportowe ufundowane przez markę Decathlon, nie trzeba być ani najszybszym, ani najwytrzymalszym. Wyróżniane są bowiem osoby nie tylko na pierwszych trzech miejscach podium, ale też biegacze z pozycji 16., 160. i 1609. w danym rankingu w podziale na płeć.

Bieganie 1 mila
Created with GIMP

Dla wszystkich, którzy po pandemicznych obostrzeniach, chcą poczuć atmosferę zawodów, organizatorzy 1Mili, mają świetne wieści. 11 września na warszawskim AWF-ie, oraz 26 września w Poznaniu na Golęcinie, odbędą się mini mitingi lekkoatletyczne. Daniem głównym zawodów będzie rzecz jasna bieg na 1 milę (1609 metrów, czyli 4 stadionowe okrążenia z kilkumetrowym naddatkiem). To jednak nie wszystko. Planowane są również wyścigi sztafet (4×400 m), bieg na 5 km (częściowo na stadionie), oraz bezpłatne biegi dla dzieci (3-15 lat) na dystansach od 100 m do 800 m.

Zawody stacjonarne, podobnie jak kończąca się za kilka dni akcja wirtualna, będą miały wymiar charytatywny. Uczestnicy mogą wykupić specjalny „złoty numer” i wesprzeć program stypendialny dla młodych, zdolnych sportowców. 

zmeczenie po biegu

– Chcemy pomagać w rozwoju sportowym biegaczom w wieku 14-17 lat, którzy z powodów ekonomicznych mają pod górkę. To trudny wiek, w którym bardzo często młodzież rezygnuje z kariery sportowej. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiary we własne możliwości i w swoje marzenia. Chcemy otworzyć przed nimi świat i przekonać, że on jest do zdobycia. Że mogą walczyć o medale największych imprez lekkoatletycznych na świecie! A jednocześnie chcemy im pokazać, że tą przyszłość trzeba sobie „wybiegać”. Nie czekać, a o nią walczyć i konsekwentnie budować! – mówi Magda Sołtys, organizatorka akcji.

Formularz do zapisów na oba wydarzenia (w Warszawie i Poznaniu) dostępny jest na stronie STS-TIMING.PL – REJESTRACJA. Organizatorzy ustalili limit uczestników na 550 osób. Ambasadorami imprezy są nasi doskonali średniodystansowcy: Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski, oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych biegaczy amatorów w Polsce, Bartosz Olszewski. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy na Strona główna – 1mila

Zdjęcia: Sportografia.pl dla 1MILA 

Możliwość komentowania została wyłączona.