justyna swiety ersetic
28 marca 2022 Kuba Pawlak Audio

Regeneracja w treningu biegacza – PODCAST #85 – Justyna Święty-Ersetic


Zapraszamy na rozmowę z jedną z najlepszych, najbardziej utytułowanych oraz najbardziej rozpoznawalnych biegaczek w naszym kraju Justyną Święty-Ersetic.

Adidas

Justyna to oczywiście filar sztafety 4×400, zwanej też aniołkami Matusińskiego, a dzięki udziale również w sztafecie mieszanej srebrna i złota medalistka olimpijska z Tokio.

  • Czy w związku z tymi sukcesami czuje się już spełniona jako sportowiec?
  • Czy takie rzeczy jak utrata halowego rekordu Polski, który właśnie z powrotem do niej wrócił, na tak wysokim poziomie jaki reprezentuje może być motywacją do jeszcze cięższej pracy i czy to w ogóle możliwe?
  • Jak u Justyny wygląda aspekt regeneracji, który według wielu jest tym co odróżnia amatora od wyczynowca? Czy możemy z jej doświadczeń czerpać jakąś naukę dla naszego amatorskiego treningu?

Tego wszystkiego staraliśmy się dowiedzieć rozmawiając z nią tuż przed wylotem na Halowe Mistrzostwa Świata, z których jak wiemy wróciła już z brązowym krążkiem na szyi. Spotkaliśmy się przy okazji kampanii marki adidas, której Justyna została ambasadorką i premiery najnowszego buta biegowego Solarglide 5.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kuba Pawlak Bieganie.pl
Kuba Pawlak

Naczelny szafiarz Bieganie.pl. Często ryzykuje karierę redaktora dla dodatkowych 15 minut drzemki. Mając na szali sportową formę i czipsy, zawsze wybiera paprykowe. Biega dla pięknych i wygodnych butów. Naczelny szafiarz na Instagramie