justyna swiety ersetic
28 marca 2022 Kuba Pawlak Audio

Regeneracja w treningu biegacza – PODCAST #85 – Justyna Święty-Ersetic


Zapraszamy na rozmowę z jedną z najlepszych, najbardziej utytułowanych oraz najbardziej rozpoznawalnych biegaczek w naszym kraju Justyną Święty-Ersetic.

Adidas

Justyna to oczywiście filar sztafety 4×400, zwanej też aniołkami Matusińskiego, a dzięki udziale również w sztafecie mieszanej srebrna i złota medalistka olimpijska z Tokio.

  • Czy w związku z tymi sukcesami czuje się już spełniona jako sportowiec?
  • Czy takie rzeczy jak utrata halowego rekordu Polski, który właśnie z powrotem do niej wrócił, na tak wysokim poziomie jaki reprezentuje może być motywacją do jeszcze cięższej pracy i czy to w ogóle możliwe?
  • Jak u Justyny wygląda aspekt regeneracji, który według wielu jest tym co odróżnia amatora od wyczynowca? Czy możemy z jej doświadczeń czerpać jakąś naukę dla naszego amatorskiego treningu?

Tego wszystkiego staraliśmy się dowiedzieć rozmawiając z nią tuż przed wylotem na Halowe Mistrzostwa Świata, z których jak wiemy wróciła już z brązowym krążkiem na szyi. Spotkaliśmy się przy okazji kampanii marki adidas, której Justyna została ambasadorką i premiery najnowszego buta biegowego Solarglide 5.

Kuba Pawlak Bieganie.pl
Kuba Pawlak

Naczelny szafiarz Bieganie.pl. Często ryzykuje karierę redaktora dla dodatkowych 15 minut drzemki. Mając na szali sportową formę i czipsy, zawsze wybiera paprykowe. Biega dla pięknych i wygodnych butów. Naczelny szafiarz na Instagramie