jan huruk
23 grudnia 2021 Kuba Pawlak Audio

Nie ma miejsca na półśrodki – PODCAST #76 – Jan Huruk


Dzisiejszej młodzieży trudno może być uwierzyć, że kiedyś polski maratończyk mógł być jednym z faworytów olimpijskiego maratonu, być bardzo wysoko w światowych tabelach oraz że liczył się i zajmował czołowe miejsca w maratonach w Londynie, Berlinie czy Tokio. Ale tak właśnie było i nie były to czasy bardzo odległe o czym opowiedział nam Jan Huruk.

Olimpijczyk, czwarty maratończyk mistrzostw świata, wybrany przez kapitułę PZLA na najlepszego maratończyka 100-lecia mówił między innymi o tym:

– jaka jest rola psychiki w maratonie i jak przez nieodpowiednie nastawienie stracił medal w Tokio?
– dlaczego w treningu do maratonu nie należy bać się prędkości?
– po czym poznać dopingowicza?
– dlaczego Henryk Szost nie pobiegł 2:05?

W odcinku w różnych kontekstach pojawiają się: Szymon Kulka, Kamil Karbowiak, Henryk Szost, Bogusław Psujek, Wiesław Perszke, Krystian Zalewski, Grzegorz Gajdus, Antoni Niemczak, Leszek Bebło, Mohamed Katir, Marcin Lewandowski, Bronisław Malinowski, Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Adam Nowicki, Karolina Nadolska, Paavo Nurmi, Irena Szewińska, Robert Korzeniowski.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kuba Pawlak Bieganie.pl
Kuba Pawlak

Naczelny szafiarz Bieganie.pl. Często ryzykuje karierę redaktora dla dodatkowych 15 minut drzemki. Mając na szali sportową formę i czipsy, zawsze wybiera paprykowe. Biega dla pięknych i wygodnych butów. Naczelny szafiarz na Instagramie