448727994 1044805306976531 7750683376279845055 n 2
19 czerwca 2024 Joanna Jóźwik Audio

Jak nie odpuścić pomimo kontuzji? Marcelina Kopka – podcast Bieganie.pl Women


W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women gościmy Marcelinę Kopkę, biegaczkę i wielką miłośniczkę gór. Pasja do biegania narodziła się u niej już w szkole, kiedy to nauczycielka WF zaprowadziła ją na pierwsze zawody. Wtedy nie zwracała kompletnie uwagi na to, że jest w spodenkach jeansowych. Teraz jest trenerką adidas Runners Warsaw, gdzie swoją charyzmą i ogromną wiedzą trenerską zaraża innych do uprawiania sportu. Jej serce jest najbliżej biegów średnich, choć w swoim dorobku ma wiele ukończonych półmaratonów i maratonów.

Swoje urlopy zawsze planuje tak, aby w danym miejscu wystartować w zawodach, i tak podczas pobytu w Tajlandii przebiegła półmaraton na wyspie Krabi. Jesteście ciekawi, jak wygląda taki bieg?Oprócz klasycznych biegów ma również na swoim koncie starty w dość niecodziennych aktywnościach, jak np. EVEREST RUN, czyli 24-godzinny bieg po schodach!

Jeśli nie biega, to… chodzi po górach. Weszła na Kazbek i już planuje kolejne zdobywanie szczytów. O swojej biegowej zajawce opowiada jednak słodko-gorzkimi słowami, gdyż od dłuższego czasu trapią ją kontuzje. Jako psycholog i trener mówi o tym, jak sobie z nimi radzi oraz czy da się jakoś przygotować mentalnie na przerwę od sportu.

Marcelina została wypytana przez Kasię Zawistowską i Asię Józwik o to, jak poradzić sobie z pojawiającymi się kontuzjami, jak planować trening zastępczy, dlaczego warto biegać w grupie oraz co zrobić, aby kobiety podczas uprawiania sportu czuły się komfortowo i bezpiecznie.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik

lekkoatletka, olimpijka z Rio, gdzie zajęła 5. miejsce w finale biegu na 800 metrów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy