441879092 1240173836955394 1963502429903127885 n
27 maja 2024 Adam Kszczot Audio

Ile kilometrów i jak szybko biegać? Podcast z Piotrem Rostkowskim


W nowej serii podcastów podnosimy merytorykę na nowy poziom. Rozmawiamy z jednym z najlepszych Trenerów biegania w Europie, o najważniejszych składnikach treningu. Zapraszamy do trzeciego odcinka podcastu z Piotrem Rostkowskim

Piotr Rostkowski pochodzi z województwa podlaskiego, a w swojej karierze wspiął się na szczyt jako zawodnik, ale również i Trener. Sam doprowadził się do popełnienia rekordu Polski na 1500m, a w ostatnich latach tą ścieżką poprowadził Marcina Lewandowskiego. Trenował z nim również Adam Kszczot oraz Angelika Cichocka.

Ile kilometrów i jak szybko powinienem biegać? Tak brzmi często zadawane pytanie aktywnych ruchowo. Odpowiedź wydaje się trudna i kompletnie nieintuicyjna. Wszystko zależy od wielu czynnik takich jak wiek, uprawiany sport, stopień zaawansowania, itd. Tu właśnie przychodzi na pierwsza myśl, że zarówno początkujący jak i weterani ruchu, nie powinni zapominać o odpowiednich proporcjach treningu jak i regeneracji.

Bardzo łatwo przesadzić z ilością kilometrów lub tempem. Znacznie trudniej powściągnąć, wszak dobre chęci, do uczciwego treningu i jego realizacji. Te dwa czynniki są jak Jing Jang, ciągle walczące ze sobą, a jednak jedno bez drugiego istnieć nie może.

Piotr Rostkowski Trener z wieloletnim doświadczeniem, rodowity Podlasianin, odpowie na najbardziej Nas nurtujące pytania. Dziękujemy za potężną dawkę wiedzy.

Partnerem podcastu jest województwo podlaskie.

Z podcastu dowiesz się między innymi:

  • ile kilometrów biegać?
  • co nazywamy treningiem jakościowym?
  • jak głęboko się męczyć?
  • wady i zalety treningu biegowego
  • jak ratować formę, kiedy przesadzimy na treningu?
  • tygodniowy plan do startu na 10km 29:35 5x tygodniowo
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NoWay
NoWay
21 dni temu

Skąd przeświadczenie że jest jednym z najlepszych trenerów w Europie? Trenował jakiegoś Szweda czy Norwega? Podopieczny zszedł poniżej 27′ na 10km?

Avatar photo
Adam Kszczot

Adam "Profesor" Kszczot profesjonalny lekkoatleta z 16-letnim doświadczeniem specjalizujący się w biegu na 800m. W swoim dorobku medalowym zgromadził 8 tytułów mistrza Europy, mistrzostwo oraz 3 wicemistrzostwa świata. W treningu podejmował wyzwania godne zawsze wysoko postawionych celów. Poza sportem mówca motywacyjny dzielący się swoim bogatym doświadczeniem, jak i również przedsiębiorca zajmujący się przemysłem elektroenergetycznym oraz rozwijaniem technologii hipoksji dzięki której zdobywał prawdziwe szczyty. Prywatnie domator zakochany w najpiękniejszym sporcie świata czyli golfie.