441215918 372790641848338 2249751234634012805 n
14 maja 2024 Joanna Jóźwik Audio

Czego nauczył mnie maraton? Szost, Jóźwik i Guzik – Podcast Bieganie.pl


Zapraszamy na podcast inny niż wszystkie! Przy okazji 50. Ampanel Maratonu Dębno postanowiliśmy wyjść ze studia i nagrać dla Was rozmowę w pięknych okolicznościach przyrody. Możecie w tle usłyszeć świerkające ptaki, szum wiatru, śmiech oraz zabawę dzieci, zatem pełen experience! 

Jest to rozmowa trójki naszych maratończyków: Henryka Szosta, Asi Józwik oraz Oli Guzik. Każdy z nich ma zupełnie inne doświadczenie, staż treningowy oraz przede wszystkim cel na przyszłość. Asia i Ola 3 tygodnie temu przebiegły maraton w Londynie. Na łamach naszego portalu mogliście przez 3 miesiące śledzić ich poczynania, a następnie sam start. Wróciły do domu z fantastycznymi wynikami, które mocno zaskoczyły nas wszystkich. 

Nasze redaktorki opowiedzą o tym, jak przebiega regeneracja ich organizmów po przebiegnięciu takiego dystansu w czasie poniżej 3h oraz jakie mają cele na kolejne starty.

Henryk zaś ma w swoim dorobku niezliczoną ilość przebiegniętych maratonów, co oznacza, że jest swego rodzaju „kopalnią wiedzy”. Postanowił zakończyć swoją karierę zawodniczą w miejscu, gdzie pierwszy raz wystartował na swoim koronnym dystansie. Tym miejscem jest oczywiście Dębno.

Opowie o tym, czym dla niego jest sam maraton oraz czego dzięki niemu się nauczył. Po tylu latach trenowania daży ten dystans ogromnym szacunkiem i jak mówi „raz jest jego przyjacielem, a raz wrogiem”. Chce pożegnać się w stylu, w jakim przystało na maratończyka, choć nie narzuca na siebie presji. 

Posłuchacie o tym, jak wyglądały jego początki z maratonem, co najmilej wspomina, czym się teraz zajmuje. Nie zabraknie również wskazówek dla początkującego maratończyka odnośnie treningu, motywacji oraz doboru butów, ponieważ nasz rekordzista Polski w maratonie jest w tym ekspertem. 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej ciekawej i inspirującej rozmowy!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NoWay
NoWay
9 dni temu

Bieganie.pl – grono wzajemnej adoracji…

Majkel
Majkel
9 dni temu
Reply to  NoWay

Totalnie

fck_you
fck_you
9 dni temu
Reply to  NoWay

wypiera***aj, jak ci nie pasi

Marian
Marian
9 dni temu
Reply to  NoWay

Biegowy pudelek…🤷‍♂️

Mariusz
Mariusz
9 dni temu

Po prostu dziękujemy Henryk!

olo
olo
8 dni temu

Co reklamują, bo nie chce mi się (farmazonów) słuchać?

Tomasz Koprowski
Admin
8 dni temu
Reply to  olo

Reklamują bieganie

Irol
Irol
7 dni temu
Reply to  olo

Buty New Balance i standardowo narzekanie, że kiedyś karbonu nie było.
Żadna strata dla tych co nie słuchali.

Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik

lekkoatletka, olimpijka z Rio, gdzie zajęła 5. miejsce w finale biegu na 800 metrów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy