Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Ćwicz z dr. hab. Marszałkiem - Wstęp

Ćwicz z dr. hab. Marszałkiem - Wstęp

Zapraszamy na spotkania z ekspertem - dr. hab. Sławomirem Marszałkiem. Dowiedzcie się, gdzie tkwią Wasze rezerwy i jak konkretnie pracować choćby nad rozciąganiem czy rozluźnianiem - by unikać typowych dla biegaczy kontuzji. Zachęcamy do obejrzenia filmów o terapii mięśniowo-powięziowej dla biegaczy stworzony przez doświadczonego biegacza, osteopatę i fizjoterapeutę.


Już 7 lat temu Sławomir Marszałek przygotowywał dla Bieganie.pl zestawy ćwiczeń wspomagających biegaczy. Tytułem wstępu przypomni dziś swoją sylwetkę:

Jestem pierwszym wykształconym w Polsce dyplomowanym osteopatą oraz fizjoterapeutą i samodzielnym uniwersyteckim pracownikiem naukowym. Łączę dwudziestoletnie doświadczenie kliniczne z doświadczeniem naukowym oraz z ponad trzydziestoletnim stażem zawodniczo-trenerskim.

Świadczę pomoc pacjentom z dysfunkcjami narządu ruchu, wynikającymi m.in z uprawiania sportu wyczynowego i amatorskiego, a także tymi, które powstają na skutek czynności dnia codziennego oraz w wyniku procesów starzenia się układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowo-kostnego.

W ramach prowadzonego przez lata gabinetu zdobywałem doświadczenia w pracy terapeutycznej z osobami na różnym poziomie sprawności – od pacjentów paliatywnych, onkologicznych, przez osoby ciężko pracujące, rekreacyjnie uprawiające sport, po zawodowych sportowców, w tym kadrę polskich siatkarzy, rekordzistów Polski w biegach na różnych dystansach, wielokrotnych mistrzów Polski w futsalu, medalistów olimpijskich. U wszystkich moich podopiecznych celem nadrzędnym jest optymalna poprawa utraconych funkcji i możliwości.

Praca jest moją pasją. Jednoczesne połączenie wieloletniego stażu terapeutycznego, doświadczenia sportowego jako wyczynowego średniodystansowca, potem jako maratończyka i ultramaratończyka oraz warsztatu naukowego, pozwala zoptymalizować moje działania jako terapeuty. Miarą sukcesu jest zadowolenie pacjentów, często sportowców, a satysfakcja jest najlepszą dla mnie motywacją do dalszego rozwoju.

Zaproponowane Wam postępowanie terapeutyczne, które prezentuję na kanale YouTube jest połączeniem moich doświadczeń naukowych, praktyki zawodowej i sportowej. Mam nadzieję, że materiał ten pozwoli czytelnikom i użytkownikom Bieganie.pl zapobiegać przeciążeniom narządu ruchu lub samodzielnie wrócić do oczekiwanej biegowej formy.

W następnych materiałach na naszym portalu doktor Marszałek omówi m.in. najpopularniejsze biegowe kontuzje - choćby przeciążenia i bóle ścięgna Achillesa, bóle piszczeli (Shin Splits), ITBS - oraz ćwiczenia im zapobiegające. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi artykułami tej serii na Bieganie.pl oraz wizyt na Fan Page: Sławomir Marszałek Osteopatia Fizjoterapia