Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
O przygotowaniu ogólnym z Tomaszem Lewandowskim - Podcast

Tym razem coś do posłuchania podczas dłuższych treningów i na... dłuższe treningi. Rozmawiamy o budowaniu bazy, czyli o podokresie przygotowania ogólnego, który rozpoczyna nowy sezon przygotowawczy. Naszym ekspertem jest doświadczony i utytułowany trener - Tomasz Lewandowski. Wychowawca oraz szkoleniowiec rekordzisty Polski i wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i  Europy - Marcina Lewandowskiego odpowiada za ostatnie sukcesy m.in. Angeliki Cichockiej, Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej, wielu zawodników zagranicznych, a od ubiegłego sezonu zajmuje się treningiem naszego najlepszego ośmiusetmetrowca Adama Kszczota. Oprócz zawodników wyczynowych współpracuje też ze sportowcami amatorami, szykującymi się do imprez ulicznych i trailowych

Jak wygląda przygotowanie ogólne u wyczynowców i czemu te same zasady dotyczą treningu amatorów? Ile i jak szybko biegać? Czemu budowanie bazy musi być wszechstronne? Jakie są inne drogi przygotowań ogólnych? Co może być ślepą uliczką? Czy i jak się sprawdzać oraz nie „zamulić" w trakcie wstępnego podokresu przygotowawczego?

Pytamy również Tomka Lewandowskiego o jego aktualną sytuację, jak też o współpracę z najlepszymi średniodystansowcami świata. Jak widzi swoją przyszłość i z czym musi zmagać się na co dzień? Jak wygląda sport w warunkach pandemii w Norwegii? Co łączy Piotra Małachowskiego i średniodystansowców? I czemu Marcin Lewandowski tańczył zamiast biegać?!

Rozmowę prowadzi Kuba Pawlak i Kuba Wiśniewski. 

Życzymy dobrego odsłuchu!

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.