KW 07839 2
4 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

32. Bieg Konstytucji 3 Maja przechodzi do historii! Na mecie ponad pięć tysięcy osób!

32. Bieg Konstytucja 3 Maja był pierwszą tegoroczną imprezą z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Organizatorzy biegu, Fundacja „Maraton Warszawski” wraz ze Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa przyjęli na mecie ponad pięć tysięcy osób! 

Trasa w samym sercu Warszawy – przebiegnięcie Wisły Mostem Poniatowskiego, piękne widoki, tysiące kibiców, pamiątkowe medale i iście letnia pogoda. Majówkę spędziliśmy na biegowo!

Rozpoczęcie Warszawskiej Triady Biegowej

Do mety w nowej lokalizacji – na odremontowanym niedawno Placu Trzech Krzyży dotarło aż 5126 osób, w tym 7 zawodników na wózkach i 188 osoby startujące w formule Nordic Walking. 

Miejsca na bieg wyprzedały się na kilka dni przed wydarzeniem – limit uczestników wydarzenia wynosił pięć tysięcy osób  na bieg i 200 na Nordic Walking i został zwiększony względem ubiegłorocznego dokładnie o tysiąc.

– Tegoroczny układ popularnej Majówki sprzyjał wyjazdom, pogoda zaś leniwemu odpoczywaniu w cieniu, ale Warszawiacy i nie tylko po raz kolejny pokazali, że świętowanie na biegowo to ich ulubiona forma spędzania weekendów! – mówiła Magda Skrocka, Dyrektor Biegu Konstytucji 3 Maja. – Wyjątkowe i pełne symboliki święto dla Polski, wyjątkowe wydarzenie rozpoczynające stołeczny biegowy cykl, wyjątkowa i niezwykle malownicza trasa, licznie zgromadzeni kibice i prawie pięć tysięcy osób na mecie! Jestem dumna z każdego uczestnika i każdego bliskiego, który zdecydował się spędzić z nami ten dzień – to były piękne sportowe chwile!

Trasa malownicza i sprzyjająca rekordom!

Biegacze trasę pięciu kilometrów pokonali przekraczając Wisłę Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego. Uczestnicy startując na Placu Trzech Krzyży mijali kolejno: rondo de Gaulle’a ze słynną palmą, Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe i Muzeum Wojska Polskiego. Nawrotka następowała przy PGE Narodowym.  Wyznaczona trasa, niemal identyczna jak w poprzedniej edycji pozwoliła uczestnikom na rzetelne sprawdzenie formy rok po roku. Podziwianiu widoków sprzyjała letnia pogoda, choć ta mogła pokrzyżować plany wszystkim tym, którzy do ścigania w wysokich temperaturach nie zdążyli się zaaklimatyzować.

Na 32. Biegu Konstytucji byliśmy, pomimo bardzo letniej aury, świadkami solidnych wyników. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Wasiewicz (15:16) broniąc osiągnięcia sprzed roku, drugi był Taras Telkovsky (15:18), a trzeci – Michał Misiewicz (15:21). 

Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach z czasem 17:21. Druga była Adrianna Kalbarczyk (17:40), a trzecia Marcelina Karbowiak (18:15).

Oprócz kategorii generalnej mężczyzn i kobiet nagrodzono także najszybszych uczestników na wózkach z napędem bezpośrednim oraz najlepszych: Warszawiaka i Warszawiankę. Wyróżnienie otrzymają także 32 i 1791 osoba, która ukończyła bieg – to rozstrzygnięcie poznamy po tym, gdy wyniki biegu otrzymają status oficjalnych. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. We wzorze nawiązano do fragmentu Zamku Królewskiego z obrazu Jana Matejki i do tekstu Konstytucji z 1791 roku. 

Wyniki biegu dostępne są online na stronie biegu: https://bieg3maja.pl/ oraz na https://live.sts-timing.pl/biegkonstytucji2024/

Pobiegliśmy dla Darii

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” prowadzonego przez PKO Bank Polski – sponsora głównego biegu zorganizowano akcję na rzecz Darii potrzebującej wsparcia w procesie leczenia. Aby pomóc 17-letniej Darii wystarczyło przyczepić do koszulki specjalną kartkę z hasłem akcji – „biegnę dla Darii”. Uczestnicy mogli odbierać przygotowane identyfikatory w Biurze Zawodów oraz w Miasteczku Biegacza. Na wspólny cel Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł.

 – To był piękny gest – mogliśmy biegowi nadać drugie znaczenie, nowy wymiar. Lubimy akcje charytatywne i z chęcią się w takie angażujemy, społeczność biegowa jest empatyczna, otwarta i ma wielkie serca komentowała Magda Skrocka – Akcja od „PKO Biegajmy razem” jest biegaczom znana, mamy do niej zaufanie. Cieszę się, że razem mogliśmy zrobić coś dobrego i że Bieg Konstytucji był wsparciem dla Darii. 

To pierwsze zawody w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – w jej skład wchodzą dodatkowo Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. Zapisy na drugie wydarzenie z cyklu, które odbędzie się 20 lipca, wystartują już niebawem.

Na wydarzenie zaprosiły Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”. Sponsorem głównym biegu był PKO Bank Polski.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ukrainiec
Ukrainiec
23 dni temu

No wyniki solidne 🤣🤣🤣 Chłopaki przegrali by z 3 sortem top kobiet …

Zibi
Zibi
23 dni temu
Reply to  Ukrainiec

Chłopaki na uliczny bieg to wyniki calkiem przyzwoite na nasze warunki natomiast kobiety to podłoga, szybkie nastolatki by to wygrały

Dawid
Dawid
23 dni temu

Wyniki takie…. Takie typowo polskie (;

Henio
Henio
23 dni temu

Omg, nawet nie było trzeciej kobiety co by złamała 18… A ekspert raczyński powiada, że każdy zdrowy facet powinien łamać 16 po paru latach biegania, a kobieta 18.

Warszawiak
Warszawiak
23 dni temu
Reply to  Henio

Może lepiej chodziarzy puścić?

Borek
Borek
23 dni temu

A gdzie Falkowski? XD A no tak nawet w top3 by nie był, a ma się za top. Przegrałby z jakimiś noname…

Marian
Marian
23 dni temu
Reply to  Borek

Na majówce.

Jan
Jan
22 dni temu
Reply to  Borek

Nie znam osobiście Falkowskiego, ale pisanie o kimś lekceważąco na forum publicznym samemu będąc anonimowym, świadczy o brak kultury. Może autor pochwali się swoim czasem i osiągnięciami ?

Baltazar
Baltazar
22 dni temu
Reply to  Jan

Nie pochwali się bo ledwo 25 min łamie

Irol
Irol
23 dni temu

Dla porównania tu są wyniki z biegu 31 grudnia 2023 w Irlandzkiej wiosce Carney (300 mieszkańców, a 179 uczestników) rozgrywanego w deszczu i 0 stopniach Celsjusza. Zero nagród, koszulek, medali, a i zawodnicy na roztrenowaniu.

1. 875 Michael Morgan 00:14:51
2. 950 Matthew McMeekin 00:15:37
3. 880 Francis O Donoghue 00:15:55

Tu link:

https://coretiming.ie/events/benbulben-5km-23/

Baltazar
Baltazar
22 dni temu
Reply to  Irol

Zawodowców porównujesz do amatorów? śmiech

Irol
Irol
21 dni temu
Reply to  Baltazar

W sensie że na polskim biegu byli zawodowcy? Pierwszy z Irlandczyków pracuje w sklepie, drugi jest studentem, trzeciego nie znam

ArT
ArT
22 dni temu
Reply to  Irol

179 uczestników ? czyli praktycznie samotny start. Zobacz zdjęcie i 5tyś ludzi. Zanim to się rozluźni na starcie minie 2km w tempie 5:00. Tego już nie nadgonisz.

Irol
Irol
21 dni temu
Reply to  ArT

To przykro, że bieg był tak beznadziejnie zorganizowany.