Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij

W niedzielę odbędą się w Bydgoszczy Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Oto krótkie podsumowanie naszych dotychczasowych osiągnięć w przełajach i sylwetki naszych reprezentantów:

Pierwszym Polakiem, a w zasadzie Polką biorącą udział w oficjalnych Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych była Bronisława Ludwichowska. Zawodniczka zadebiutowała w drugiej edycji mistrzostw zajmując szóste miejsce, by już rok później uplasować się na drugiej pozycji (przegrała jedynie z Julie Brown z USA). Indywidualny sukces Ludwichowskiej przyczynił się wówczas do zdobycia przez Polki w składzie Ludwichowska, Renata Pentlikowska, Celina Magala i Zofia Kołakowska trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Poza sukcesami żeńskiej drużyny do największych sukcesów polskiej reprezentacji należy zaliczyć srebro wywalczone przez Bronisława Malinowskiego w Irlandii w 1979 roku. Do polskich akcentów istotnie związanych z mistrzostwami należy także organizacja tejże imprezy przez Warszawę 22 marca 1987 roku.

W historii całych mistrzostw nasi juniorzy nie zdobyli żadnego medalu, jednak na uwagę zasługują wysokie pozycje Jarosława Cichockiego (14 w 1989, był drugi wśród Europejczyków) i Danuty Marczyk (17 w 1991, trzecia Europejka). Drużynowo nasze zespoły najwyżej klasyfikowane były na 5 (zespół juniorów, 1989) i na 8 miejscu (zespół juniorek, 1991).


SENIORKI


kowalska_540.jpg
Katarzyna Kowalska

 

Imię/Name: Katarzyna
Nazwisko/Surname: Kowalska

Urodzony/Born: 07.04.1985
Klub/Club: LKS Vectra-DGS Włocławek
Trener/Coach: Marian Nowakowski
Osiągnięcia/Achivements:

    * 1 miejsce na Pucharze Europy na 3000 m pprz. (Monachium, 23.06.2007),
    * 3 miejsce na Pucharze Europy na 3000 m pprz. (Malaga ESP, 28.06.2006),
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Europy U-23 na 3000 m pprz. (Erfurt GER, 16.07.2005),
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Europy U-23 na 3000 m pprz. (Debreczyn HUN, 15.07.2007),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Europy U-23 na 8 km (Toro ESP, 07.12.2007),
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Polski na 3000 m pprz. (Bydgoszcz, 02.08.2009),
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Polski na 3000 m pprz. (Szczecin, 06.07.2008),
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Polski na 3000 m pprz. (Poznań, 01.07.2007),
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Polski na 3000 m pprz. (Biała Podlaska, 26.06.2005),
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Polski na 10000 m (Kędzierzyn-Koźle, 02.05.2009),
    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010),
    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 4 km (Olszyna, 15.03.2009),
    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 4 km (Kwidzyn, 16.03.2008),
    * 9 miejsce na Mistrzostwach Europy na 3000 m pprz. (Goteborg SWE, 12.08.2006),
    * 12 miejsce na Mistrzostwach Świata na 3000 m pprz. (Berlin, 17.08.2009),
    * Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

Tegoroczne starty:

    * 5 miejsce na Almond Blossom Cross Country na 8 km (Albufeira POR, 07.03.2010),
    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).
 


Imię/Name: Agnieszka
Nazwisko/Surname: Ciołek

Urodzony/Born: 22.10.1984
Klub/Club: AZS-AWF Wrocław
Trener/Coach: Jacek Wosiek
Osiągnięcia/Achivements:

    * 8 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy na 5000 m (Leiria POR, 21.06.2009),
    * 2 miejsce na Mistrzostwach Polski na 5000 m (Bydgoszcz, 31.07.2009),
    * 2 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski na 3000 m (Spała, 21.02.2009),
    * 2 miejsce na Mistrzostwach Polski na 10000 m (Kozienice, 03.05.2008),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 4 km (Kwidzyn, 16.03.2008).

Tegoroczne starty:

    * 4 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski na 3000 m (Spała, 27.02.2010),
    * 5 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 

Imię/Name: Aleksandra
Nazwisko/Surname: Jawor

Urodzony/Born: 27.05.1986
Klub/Club: CKS Budowlani Częstochowa
Trener/Coach: Rafał Snochowski
Osiągnięcia/Achivements:

    * 10 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych na 3000 m (Sherbrooke CAN, 21.06.2009),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 4 km (Olszyna, 15.03.2008).

Tegoroczne starty:

    * 6 miejsce na zawodach Eurocross na 5 km (Diekirch LUX, 28.02.2010),
    * 4 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 

Imię/Name: Agnieszka
Nazwisko/Surname: Jerzyk

Urodzony/Born: 15.01.1988
Klub/Club: KS 64-sto Leszno
Trener/Coach: Paweł Barszwski
Osiągnięcia/Achivements:

    * 1 miejsce na Mistrzostwach Świata U23 w duathlonie (Rimini ITA, 27.09.2008),
    * 2 miejsce na Mistrzostwach Europy w duathlonie (Budapeszt HUN, 23.05.2009),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Tegoroczne starty:

    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 
 
Imię/Name: Mariola
Nazwisko/Surname: Konowalska

Urodzony/Born: 30.05.1982
Klub/Club: CKS Budowlani Częstochowa
Trener/Coach: Ryszard Gondek
Osiągnięcia/Achivements:

    * 2 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 4 km (Olszyna, 15.03.2008),
    * 10 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów na 2000 m pprz. (Grosseto ITA, 22.07.2001).

Tegoroczne starty:

    * 4 miejsce na XXXVIII Crossie “Życia Mysłowic” na 4 km (Mysłowice, 06.03.2010),
    * 7 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Starty w Przełajowych Mistrzostwach Świata:

    * 83 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Świata Juniorów (Amman JOR, 28.03.2009).

Strona internetowa: http://marika.fly.civ.pl.

 
Imię/Name: Iwona
Nazwisko/Surname: Lewandowska

Urodzony/Born: 19.02.1985
Klub/Club: LKS Vectra-DGS Włocławek
Trener/Coach: Agnieszka Nowakowska (?)
Osiągnięcia/Achivements:

    * 3 miejsce na Mistrzostwach Polski na 3000 m pprz. (Szczecin, 06.07.2008),
    * 2 miejsce na Mistrzostwach Polski na 3000 m pprz. (Poznań, 01.07.2007),
    * 2 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski na 3000 m (Spała, 19.02.2005),

Tegoroczne starty:

    * 1 miejsce w XXVII Biegu Chomiczówki na 15 km (Warszawa, 17.01.2010),
    * 1 miejsce w XXX Półmaratonie Wiązowskim(Wiązowna, 28.02.2010).
    * 6 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).


SENIORZY

 

gardzielewski_540.jpg
Arkadiusz Gardzielewski


Imię/Name: Arkadiusz
Nazwisko/Surname: Gardzielewski
Urodzony/Born: 12.06.1986
Klub/Club: WKS Śląsk Wrocław
Trener/Coach: Eugeniusz Markowicz
Osiągnięcia/Achivements:

    * 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegu na 5000 m (Bydgoszcz, 23.07.2006),
    * 2 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 m (Spała, 22.02.2009),
    * 2 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010),
    * 8 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w biegu na 10000 m (Debreczyn HUN, 14.07.2007),
    * 8 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu na 10000 m (Kowno LTU, 21.07.2005),
    * 10 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Europy Juniorów (Tilburg, 11.12.2005),

Tegoroczne starty:

    * 2 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Starty w Przełajowych Mistrzostwach Świata:

    * 81 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Świata Juniorów (St. Etienne-St. Galmier FRA, 20.03.2005),




Imię/Name: Błażej
Nazwisko/Surname: Brzeziński
Urodzony/Born: 30.07.1987
Klub/Club: MUKS Bydgoszcz
Trener/Coach: Grzegorz Stefanko
Osiągnięcia/Achivements:

    * 26 miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Europy U-23 (Bruksela BEL, 14.12.2008).

Tegoroczne starty:

    * 3 miejsce w XXVII Biegu Chomiczówki na 15 km (Warszawa, 17.01.2010),
    * 5 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 

Imię/Name: Jarosław
Nazwisko/Surname: Cichocki

Urodzony/Born: 13.07.1971
Klub/Club: AZS-AWF Gorzów
Trener/Coach: Henryk Chadziński (?)
Osiągnięcia/Achivements:

    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 4 km (Chorzów, 11.03.2000),
    * 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w półmaratonie (Piła, 10.09.2006),
    * 14 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Świata Juniorów (Stavanger NOR, 19.03.1989).

Tegoroczne starty:

    * 9 miejsce na zawodach Eurocross na 10 km (Diekirch LUX, 28.02.2010),
    * 6 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Starty w Przełajowych Mistrzostwach Świata:

    * 62 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Świata Juniorów (Aix-les-Bains FRA, 25.03.1990),
    * 14 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Świata Juniorów (Stavanger NOR, 19.03.1989).

 

Imię/Name: Kamil
Nazwisko/Surname: Poczwardowski
Urodzony/Born: 13.07.1984
Klub/Club: KB Sporting Międzyzdroje
Trener/Coach: Grzegorz Gajdus
Osiągnięcia/Achivements:

    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Tegoroczne starty:

    * 2 miejsce w XXVII Biegu Chomiczówki na 15 km (Warszawa, 17.01.2010),
    * 4 miejsce na zawodach Eurocross na 10 km (Diekirch LUX, 28.02.2010),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 

Imię/Name: Krystian
Nazwisko/Surname: Zalewski
Urodzony/Born: 11.04.1989
Klub/Club: UKS Barnim Goleniów
Trener/Coach: Jacek Kostrzeba
Osiągnięcia/Achivements:
    * 3 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w biegu na 3000 m pprz. (Kowno, 19.07.2009),
    * 7 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w biegu na 3000 m pprz. (Bydgoszcz, 13.07.2008),
    * 8 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu na 3000 m pprz. (Hengelo NED, 20.07.2007).
Tegoroczne starty:
    * 4 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).
Starty w Przełajowych Mistrzostwach Świata:
    * 71 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Świata Juniorów na 8 km (Edynburg GBR, 30.03.2008).

 
Imię/Name: Tadeusz
Nazwisko/Surname: Zblewski
Urodzony/Born: 15.05.1984
Klub/Club: ULKS Talex Borzytuchom
Trener/Coach: Jarosław Ścigała (?)
Osiągnięcia/Achivements:
    * 7 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 10 km (Olszyna, 14.03.2010),
    * 7 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Tegoroczne starty:

    * 4 miejsce w biegu seniorów podczas Mistrzostw Makroregionu (Włocławek, 06.03.2010),
    * 7 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski na 12 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).



JUNIORKI

 

gierat_540.jpg
Aleksandra Gierat


Imię/Name: Aleksandra
Nazwisko/Surname: Gierat

Urodzona/Born: 30.07.1991
Klub/Club: GLKS Świdnica
Trener/Coach: Ryszard Mydłowski
Osiągnięcia/Achivements:

    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010),
    * 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów na 5000 m (Słupsk, 05.07.2009).

Tegoroczne starty:

    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 
Imię/Name: Izabela
Nazwisko/Surname: Dziedziech
Urodzona/Born: 19.07.1991
Klub/Club: LUKS Hańcza Suwałki
Trener/Coach: Stanisław Namiotko
Osiągnięcia/Achivements:

    * 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów na 800 m (Słupsk, 04.07.2009)
    * 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów na 1500 m (Słupsk, 05.07.2009)

Tegoroczne starty:

    * 6 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 

Imię/Name: Paulina
Nazwisko/Surname: Furmańska
Urodzona/Born: 09.03.1992
Klub/Club: LKS Lubusz Słubice
Trener/Coach: Wojciech Szymaniak
Osiągnięcia/Achivements:

    * 3 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 3000 m (Spała, 23.01.2010).

Tegoroczne starty:

    * 3 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 3000 m (Spała, 23.01.2010).
    * 4 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).


Imię/Name: Paula
Nazwisko/Surname: Kopciewska

Urodzona/Born: 26.11.1992
Klub/Club: KS Podlasie Białystok
Trener/Coach: Tomasz Dąbrowski
Osiągnięcia/Achivements:

    * 2 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 3000 m (Spała, 23.01.2010),
    * 2 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010),
    * 2 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 3000 m (Kraków, 26.07.2009).

Tegoroczne starty:

    * 2 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 3000 m (Spała, 23.01.2010),
    * 2 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 
Imię/Name: Lena
Nazwisko/Surname: Płaczek
Urodzona/Born: 22.11.1991
Klub/Club: AZS Poznań
Trener/Coach: Jan Grenda
Osiągnięcia/Achivements:

    * 1 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 1500 m (Bydgoszcz, 26.07.2008),
    * 2 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych (Słupsk, 05.04.2008),
    * 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów na 1500 m (Słupsk, 05.07.2009),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010),

Tegoroczne starty:

    * 12 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski na 3000 m (Spała, 27.02.2010),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).
 

Imię/Name: Monika
Nazwisko/Surname: Suchar

Urodzona/Born: 17.08.1991
Klub/Club: KS Podlasie Białystok
Trener/Coach: ?
Osiągnięcia/Achivements:

    * 5 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010),

Tegoroczne starty:

    * 5 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).


JUNIORZY

 

kowalski_540.jpg
Marek Kowalski


Imię/Name: Marek
Nazwisko/Surname: Kowalski

Urodzony/Born: 04.08.1991
Klub/Club: SKLA Sopot
Trener/Coach: Krzysztof Szałach
Osiągnięcia/Achivements:
    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010),
    * 1 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 3000 m (Bydgoszcz, 25.07.2008),
    * 1 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych (Słupsk, 05.04.2008),
    * 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów na 5000 m (Słupsk, 05.07.2009),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 6 km (Olszyna, 15.03.2009).
Tegoroczne starty:
    * 1 miejsce na Mistrzostwach Okręgu Juniorów w biegach przełajowych (Smętowo Graniczne, 28.02.2010),
    * 1 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).


Imię/Name: Krzysztof
Nazwisko/Surname: Hammer

Urodzony/Born: 09.01.1991
Klub/Club: MKS Piast Lwówek Śląski
Trener/Coach: Marek Bialic
Osiągnięcia/Achivements:
    * 5 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Tegoroczne starty:
    * 5 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 
Imię/Name: Bartosz
Nazwisko/Surname: Karoń

Urodzony/Born: 24.06.1991
Klub/Club: IKS Olkusz
Trener/Coach: Kazimierz Chechelski
Osiągnięcia/Achivements:
    * 6 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

Tegoroczne starty:
    * 8 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 3 km (Spała, 23.01.2010),
    * 6 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).



Imię/Name: Tomasz
Nazwisko/Surname: Kawik

Urodzony/Born: 15.02.1991
Klub/Club: LKS Pogórze Skoczów
Trener/Coach: Zdzisław Kołodziejczyk
Osiągnięcia/Achivements:
    * 4 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).
Tegoroczne starty:
    * 4 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).

 
Imię/Name: Mateusz
Nazwisko/Surname: Maik

Urodzony/Born: 25.08.1992
Klub/Club: AZS Poznań
Trener/Coach: Jan Grenda
Osiągnięcia/Achivements:
    * 3 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 3000 m (Kraków, 24.07.2009),
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).
Tegoroczne starty:
    * 3 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).
 

Imię/Name: Marek
Nazwisko/Surname: Skorupa
Urodzony/Born: 10.03.1991
Klub/Club: MLKS Agros Żary
Trener/Coach: Krzysztof Skorupa
Osiągnięcia/Achivements:
    * 2 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).
Tegoroczne starty:
    * 2 miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 8 km (Bydgoszcz, 14.03.2010).


FORUM DYSKUSYJNE