att.jcGhodhG0JgD09W9WxvYy4JjSMY5qPIROYOA2xKwAqc
18 września 2024 Joanna Jóźwik Audio

Jestem piekielnie uparta i niecierpliwa – Justyna Święty Ersetic – Podcast

Justyna Święty-Ersetic to wybitna polska lekkoatletka, czterokrotna olimpijka, która reprezentowała Polskę na igrzyskach w Londynie, Rio de Janeiro, Tokio i Paryżu. Najcieplej wspomina jednak igrzyska w Tokio, gdzie zdobyła dwa olimpijskie medale: złoty w sztafecie mieszanej 4×400 m oraz srebrny w sztafecie kobiecej 4×400 m.

Ta niezwykła zawodniczka w zaledwie 90 minut zdobyła dwa medale podczas Mistrzostw Europy w Berlinie, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium – w biegu na 400 m oraz w sztafecie 4×400 m.

Choć jej kariera jest pełna sukcesów, nie obyło się bez trudnych momentów. Zmagała się z kontuzjami i otwarcie mówiła o walce z depresją. Mimo zdobycia najcenniejszego trofeum – złotego medalu olimpijskiego – oraz niemal 20-letniej kariery, nie planuje jeszcze zakończyć sportowej drogi. Jak sama mówi, jest niezwykle uparta i dąży do celu za wszelką cenę, a każdy nowy sezon stawia przed nią kolejne ambitne wyzwania.