lyles
23 sierpnia 2024 Iza Żaczek Newsy

Czołowi sprinterzy świata w drugim sezonie serialu „Sprint”

Drugi sezon serialu dokumentalnego „Sprint” zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix 13 listopada. Pierwszy sezon, śledzący czołowych sprinterów świata podczas sezonu 2023, zakończonego Mistrzostwami Świata w Budapeszcie, został bardzo dobrze przyjęty po premierze w lipcu.

Drugi sezon został zapowiedziany jeszcze przed debiutem pierwszej części, a ekipa produkcyjna Box to Box Films towarzyszyła zawodnikom podczas wiosennych zawodów Diamentowej Ligi, mistrzostw krajowych oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Naszą recenzję pierwszego sezonu serialu „Sprint” można przeczytać tutaj.

Nowy sezon przedstawi m.in. mistrza olimpijskiego na 100 m Noaha Lylesa, mistrzynię olimpijską na 200 m Gabby Thomas, Freda Kerleya, Kishane’a Thompsona, mistrzynię olimpijską na 100 m Julien Alfred, mistrza olimpijskiego na 200 m Letsile Tebogo, Melissę Jefferson, Twanishę Terry, Marcella Jacobsa, Kenny’ego Bednarka, Sherickę Jackson, która finalnie musiała wycofać się ze startu podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu z powodu kontuzji, oraz Oblique Seville’a. Szczególnie interesujące będzie zobaczenie Julien Alfred i Letsile Tebogo, którzy zdobyli historyczne złote medale dla Saint Lucia i Botswany.

Melissa Jefferson, której wątek został wycięty z pierwszego sezonu, tym razem będzie jedną z kluczowych postaci, co uznaje za szansę, która pojawiła się we właściwym momencie.