A6303871
21 października 2023 Karolina Obstój Sport

Drugi dzień Finałów Golden Trail World Series i niespodziewane zwycięstwo Marokańczyka Elhousine Elazzaoui

Piątek, 20 października był dniem zmagań mężczyzn. Topowi zawodnicy GTWS 2023 zmierzyli się dziś z trasą Prologu. Podobnie, jak w przypadku kobiet, nie zwyciężył lider rankingu Remi Bonnet lecz triumfował Marokańczyk Elhousine Elazzaoui. Najwyższe miejsce wśród Polaków zajął Bartek Przedwojewski, który dobiegł na 18. pozycji.

Po czwartkowym Prologu kobiet, drugi dzień Wielkiego Finału Golden Trail World Series należał do mężczyzn. Biegacze mieli do pokonania 8,7 kilometra i 400 metrów przewyższenia. O szczegółach trasy opowiedzieli nam tuż przed startem Polacy, startujący w finale GTWS. Na trasie liczyła się zarówno szybkość, jak i umiejętność poruszania się po technicznym terenie. Z pewnością ku zaskoczeniu wielu osób, Prologu nie wygrał Remi Bonnet lecz Marokańczyk Elhousine Elazzaoui, który trasę pokonał w 33:23. Pod wrażeniem jego tempa na płaskich odcinkach był nawet Bonnet, który dobiegł na drugiej pozycji, 19 sekund za Elazzaoui. Dobrze z trasą poradzili sobie Kenijczycy: Philemon Kiriago i Patrick Kipngeno, którzy dobiegli odpowiednio na trzeciej i czwartej pozycji. Sporym zaskoczeniem może być bardzo wysokie piąte miejsce Szweda Linusa Hultegarda, który do Wielkiego Finału dostał się nie dzięki pozycji w TOP30, ale za pomocą GTNS, czyli kwalifikacji krajowych a nie światowych.

10. Roberto Delorenzi 36:04

Najwyższe miejsce z Polaków wywalczył Bartek Przedwojewski, który z wynikiem 36:55 uplasował się na 18. pozycji. Świetnie zaprezentował się Marcin Kubica, który zajmując 21. w Prologu (37:12) awansował w klasyfikacji generalnej z 16. na 14. miejsce. Wysokie 28. miejsce wywalczył Dominik Tabor (37:33), który do Wielkiego finału zakwalifikował się na podstawie eliminacji krajowych i rywalizuje w ramach Golden Trail National Series. Marcin Rzeszótko zajął 53. miejsce (39:57).

IMG 9488

Pełne wyniki z Prologu mężczyzn znajdziecie tutaj

Poniżej znajduje się tabela porównująca ranking mężczyzn przed i po Prologu.

Klasyfikacja TOP10 przed PrologiemKlasyfikacja TOP10 po Prologu
MiejsceImię i nazwisko – Team – NarodowośćPunktacjaMiejsceImię i nazwisko – Team – NarodowośćPunktacja
1.Remi Bonnet (Salomon/Red Bull – Szwajcaria)6001.Remi Bonnet (Salomon/Red Bull – Szwajcaria)694
2.Roberto Delorenzi (Brooks – Szwajcaria)5202.Patrick Kipngeno (Run2gether – Kenia)595
3.Manuel Merillas (Scarpa – Hiszpania)5163.Roberto Delorenzi (Brooks – Szwajcaria)587
4.Eli Hemming (Salomon – USA)5144.Eli Hemming (Salomon – USA)584
5.Patrick Kipngeno (Run2gether – Kenia)5125.Manuel Merillas (Scarpa – Hiszpania)577
6.Philemon Kiriago (Run2gether – Kenia)4646.Philemon Kiriago (Run2gether – Kenia)552
7.Bart Przedwojewski (Salomon – Polska)4467.Elhousine Elazzaoui (Holyfat – Maroko)531
8.Elhousine Elazzaoui (Holyfat – Maroko)4318.Bart Przedwojewski (Salomon – Polska)501
9.Dani Osanz (Adidas Terrex – Hiszpania)4309.Daniel Pattis (Brooks – Włochy)493
10.Daniel Pattis (Brooks – Włochy)42110.Dani Osanz (Adidas Terrex – Hiszpania)468

Harmonogram na najbliższe dni Wielkiego Finału Golden Trail World Series

• Sobota, 21 października – 9:45 – Bieg Główny Kobiet (26km, +1430m)
  • Niedziela, 22 października – 10:00 – Bieg Główny Mężczyzn (26km, +1430m)

Gdzie oglądać biegi finałowe

Redakcja bieganie.pl dzięki marce Salomon relacjonuje dla Was od środka finał Golden Trail World Series. Zapraszamy na nasz kanał Instagram oraz Facebook.