GalaLauruKrolowejSportu2022 fotPawelSkraba 89
20 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

Gala Lauru Królowej Sportu 2023 już 28 października w Bydgoszczy


To będzie wyjątkowe podsumowanie letniego sezonu lekkoatletycznego w Polsce! 28 października w Bydgoszczy odbędzie się Gala Lauru Królowej Sportu, czyli coroczne uroczyste zakończenie sezonu. W uroczystym wydarzeniu wezmą udział największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, które w minionych miesiącach święciły triumfy w halach i na stadionach na całym świecie.

Gala Lauru Królowej Sportu to okazja do wspólnego świętowania sukcesów, nie tylko w ostatnim roku. Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu wyróżnieni zostaną w kilku kategoriach, m.in. zawodnik roku, trener roku, odkrycie roku, master roku, mecenas lekkiej atletyki. Organizatorzy nagrodzą też wyjątkowe postaci lekkiej atletyki złotym laurem.

GalaLauruKrolowejSportu2022 fotPawelSkraba 88

Gala Lauru Królowej Sportu, którą organizujemy od lat, stała się już stałym elementem całego polskiego środowiska lekkiej atletyki. Zawodnicy wielokrotnie udowodnili, że lubią przyjeżdżać na Kujawy i Pomorze, by startować w największych imprezach, ale również cieszą się na coroczne spotkanie w Bydgoszczy podczas gali – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który jest organizatorem tego wydarzenia. Wśród gości nie zabraknie medalistów i uczestników mistrzostw świata w Budapeszcie oraz halowych mistrzostw Europy w Stambule. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pomysłodawca projektu Kujawy Pomorze Team.

GalaLauruKrolowejSportu2022 fotPawelSkraba 140 — kopia1

Kujawy i Pomorze to od lat jeden z najważniejszych ośrodków lekkiej atletyki w Polsce. W Toruniu każdego roku odbywa się jeden z najlepszych halowych mityngów na świecie – Copernicus Cup, a z kolei na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy czołówka polska i światowa rywalizuje w Memoriale Ireny Szewińskiej. W najbliższych latach również tutaj odbędą się bardzo ważne imprezy – już w przyszłym roku w Bydgoszczy odbędą się jubileuszowe, bo setne mistrzostwa Polski, a Toruń czeka już na halowe mistrzostwa świata w 2026 roku.

GalaLauruKrolowejSportu2022 fotPawelSkraba 72

Robimy wszystko, co w naszej mocy, by zorganizować te wydarzenia na najwyższym poziomie. Mój zespół wielokrotnie udowodnił już, że potrafi to robić, więc jestem przekonany, iż już w przyszłym roku będziemy świadkami fantastycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy. To będą już 24. mistrzostwa Polski seniorów na Kujawach i Pomorzu, w tym dziewiętnaste w Bydgoszczy. To pokazuje, jak ważnym regionem dla polskiej lekkiej atletyki jest Kujawsko-Pomorskie – dodaje Wolsztyński.

GalaLauruKrolowejSportu2022 fotPawelSkraba 54

Przed rokiem, w trakcie trzynastej edycji Gali Lauru Królowej Sportu, najważniejsze nagrody odebrali znakomity polski młociarz Wojciech Nowicki oraz Adrianna Sułek, wybitna polska wieloboistka. Przyznano także złote laury dla kończących karierę znakomitych polskich biegaczy – Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Tegoroczna Gala Lauru Królowej Sportu odbędzie się 28 października w City Hotelu w Bydgoszczy.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments