zalacznik
25 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kenijczycy zdominowali PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców

Tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim zdobyli Kenijczycy David Kiprono Metto wśród mężczyzn i Philice Cheboriot Kipkerio wśród kobiet. To oni jako pierwsi zameldowali się pod Kopcem Piłsudskiego na mecie PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców. W biegu wystartowało 2839 osób z 23 krajów, a 2837 z nich zameldowało się na linii mety.

To kolejne zwycięstwo Davida Kiprono Metto, który był bezkonkurencyjny także podczas 15. Biegu Trzech Kopców. Zawodnik ma też na koncie m.in. wygraną w 19. Cracovia Maraton czy drugie miejsca w 20. Cracovia Maraton oraz 5. i  8. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego. PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców Kenijczyk ukończył z czasem 00:44:02.

Najlepsza wśród kobiet Philice Cheboriot Kipkerio, która na metę dobiegła z czasem 00:51:49, to z kolei triumfatorka tegorocznych 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX i półmaratonu w Budapeszcie.

krakow
default

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Laban Cheruiyot (Kenia), a na trzecim finiszował Alex Kiprop Lagat (Kenia). Wśród kobiet drugą lokatę wywalczyła Lilia Fiskowicz (pochodząca z Ukrainy, a reprezentująca Mołdawię), stała bywalczyni imprez Królewskiej Triady Biegowej, zwyciężczyni 14. Biegu Trzech Kopców, triumfatorka 17. i 19. edycji Cracovia Maraton. Na trzecim miejscu przybiegła Rebecca Chepkwemoi (Kenia).

Najlepszy z Polaków Tomasz Kawik z Krakowa finiszował na 5. miejscu. Pozycję niżej wśród panów sklasyfikowany został Andrzej Lachowski, uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Biegu Trzech Kopców, kilkukrotnie drugi i trzeci w klasyfikacji generalnej. Najszybszą Polką została piąta wśród pań Agnieszka Cader, a tuż za nią (na 6. pozycji) pod Kopcem Piłsudskiego zameldowała się Magdalena Sudoł, prowadząca zajęcia w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!”.

Kompletne wyniki PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców – Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim znajdują się TUTAJ.