DSC00555 2
15 marca 2024 Aleksandra Guzik Zdrowie

Znaczenie badań krwi w przygotowaniach do maratonu [kieRUNek Londyn]

Już za 5 tygodni Asia Jóźwik i Ola Guzik zmierzą się z królewskim dystansem w samym centrum Londynu. Sukces na tak długim biegu wymaga nie tylko wytężonych treningów, ale i starannego przygotowania zdrowotnego. Dlatego kluczowe jest monitorowanie wpływu intensywnych treningów na zdrowie zawodniczek, co jest możliwe dzięki regularnym badaniom krwi.

Badania krwi stanowią nieocenione źródło informacji dla biegaczy, pozwalając na głębsze zrozumienie potrzeb własnego organizmu i dostosowanie treningu, by osiągnąć maksymalne efekty. Dzięki badaniom można zidentyfikować ewentualne niedobory, stan nawodnienia, odżywienia, a także wykryć problemy zdrowotne, które mogą wpłynąć na wyniki na maratonie.

DSC00542 2

ALAB SPORT i Pakiet Badań Krwi dla Biegaczy

We współpracy z marką Alab Sport, Asia i Ola skorzystały z pakietu badań krwi „Wyczynowiec”. Pakiet ten obejmuje wszystkie niezbędne badania potrzebne w przygotowaniach do długodystansowych biegów. Poza oceną stanu kluczowych układów i narządów koncentruje się on również na sercu, wątrobie, nerkach oraz gospodarce hormonalnej. W skład pakietu WYCZYNOWIEC wchodzi 50 badań, w tym między innymi:

 • morfologia,
 • żelazo, magnez, potas, sód, wapń, fosfor, selen,
 • cholesterol, cholesterol HDL, cholesterol LDL wyliczany, triglicerydy,
 • glukoza,
 • kinaza kreatynowa,
 • kreatynina/eGFR,
 • badanie ogólne moczu,
 • ALT, AST,
 • albumina,
 • witaminy: A, B1, B6, B12, C, D3, E,
 • hormony: testosteron, kortyzon, insulina, DHEA-S,
 • kwas foliowy,
 • ferrytyna, transferrytyna.

Badania obejmują oznaczenie najważniejszych witamin oraz składników mineralnych, co pozwala dostosować dietę i suplementację zawodników. Dzięki temu pakietowi Asia i Ola mogły wykorzystać badania, maksymalizując szanse na sukces.

Wizyta w Alab Clinic

Efekty badań zostały dokładnie przeanalizowane przez dra Jakuba Jabłońskiego, który oprócz konsultacji wyników, przeprowadził również konsultację ortopedyczną. Szczegóły wizyty naszych biegaczek w Alab Clinic ujawnia poniższy materiał video.

Alab Sport zapewnia szeroką gamę pakietów badań, dostosowanych do różnych potrzeb sportowców, które można znaleźć na stronie www.alabsport.pl. Wybierając pakiet odpowiadający indywidualnym potrzebom, można łatwo umówić się na pobranie krwi i konsultacje wyników, zarówno w Alab Clinic, jak i online. Regularne badania krwi są kluczowe dla zachowania zdrowia i osiągania najlepszych wyników w bieganiu długodystansowym.

ALAB SPORT wspiera zawodniczki w przygotowaniach do TCS London Marathon. kieRUNek Londyn realizowany jest we współpracy z marką New Balance.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas
Tomas
27 dni temu

Jak już reklamujecie Alab to oznaczajcie że tekst sponsorowany…

Avatar photo
Aleksandra Guzik

trenerka personalna, pasjonatka i trenerka biegania. Oprócz biegania trenuje również crossfit i pływanie. Kocha motywować i zarażać miłością do aktywności fizycznej. Założycielka projektu #piątkawpiątek zrzeszającego biegaczy z całej Polski. Pełna optymizmu i wiecznie uśmiechnięta prężnie działa na Instagramie.