27 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Zdrowie

Sprawdź co masz w lodówce, a powiem Ci co zjesz


1Makaron100Zamiast wertować książki kucharskie czy przeglądać nieskończoną liczbę stron internetowych w poszukiwaniu kulinarnych inspiracji, zaznacz jakie składniki masz aktualnie w lodówce, a otrzymasz gotowy przepis. Nie musisz nic ściągać, ani instalować na swoim komputerze – wystarczy, że wejdziesz na makaronrzadzizdrowo.pl i możesz bezpłatnie korzystać z aplikacji „Makaron Dobra Rada”, która podpowie Ci jak wykorzystać posiadane produkty. Możesz też dzielić się z innymi swoimi recepturami, dodając własne kompozycje do interaktywnej bazy przepisów.

Aplikacja stworzona została z myślą o tych, którzy nie lubią nudy w kuchni. Unikalny mechanizm, oparty na stale aktualizowanej bazie przepisów, proponuje dania na podstawie wybranych przez Internautę składników. Przyjazna, atrakcyjna grafika, pozwala w łatwy, intuicyjny sposób, krok po kroku, zaznaczyć konkretne produkty oraz dodawać własne kompozycje.  

 „Makaron Dobra Rada” to doskonała inspiracja zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych miłośników gotowania. Pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas na szukanie odpowiedniej receptury w książkach kucharskich czy w Internecie, jak również wykorzystać te produkty, które aktualnie posiadamy w swojej lodówce. Jako jedna z nielicznych internetowych pomocy kulinarnych jest dostępna on-line bezpłatnie, bez konieczności pobierania dodatkowego oprogramowania. Dodatkowo, jest zintegrowana z profilem „Makaron Rządzi Zdrowo” na Facebooku (www.facebook.pl/makaronrzadzizdrowo).

Aplikacja stworzona została w ramach kampanii edukacyjnej „Makaron Rządzi Zdrowo” realizowanej przez Polską Izbę Makaronu z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Jej celem jest edukowanie Polaków o wartościach odżywczych makaronu oraz promowanie zdrowego sposobu odżywiania się.

1Makaron1

Możliwość komentowania została wyłączona.