27 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Biegiem wśród dyń, rekordowy minimaraton w Lesznowoli


Rekordowa liczba 241 zawodników wzięła udział w 9. Minimaratonie Niepodległości w Lesznowoli, który odbył się 23 października 2011. Zawodnicy pokonali dystans 1/10 maratonu, czyli 4219,5 m. Zwyciężył Artur Urban z czasem 13:06, a wśród kobiet triumfowała Mariola Ślusarczyk (15:17).
 
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe kubki z logo imprezy, a także worki na buty Reebok ZIGTECH. Wśród zawodników rozlosowano też liczne nagrody, a najlepsi otrzymali atrakcyjne puchary.

3 1

Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy była możliwość zakupienia wyjątkowych dyń, które sprzedawane są na specjalnych stoiskach w całej Lesznowoli. Jedno z takich stoisk zostało ustawione tuż przy trasie biegu. Dyń nie brakowało też na okolicznych polach. Słowem – jeśli dynie, to tylko z Lesznowoli!

1 1

Minimaraton nie był jednak jedyną rywalizacją tego dnia. W biegach na dystansach od 300 do 1000 metrów, rozegranych na stadionie w Lesznowoli mogły zmierzyć się dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Łącznie w sportowej zabawie wzięło udział ponad 80 młodych adeptów biegania.

Warto zaznaczyć, iż sukces imprezy jest zasługą m.in. miejscowych władz, które bardzo przychylnie od wielu lat patrzą na tą sportową inicjatywę. W tegorocznych zawodach osobiście udział wzięli radni Gminy Lesznowola: Łukasz Grochala i Mirosław Wilusz. Nagrody wręczali natomiast radni: Ryszard Dusza i Jerzy Wiśniewski oraz Skarbnik Gminy Lesznowola, Elżbieta Obłuska. Podziękowania należą się także OSP Nowa Wola oraz KPP w Piasecznie za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu.

Imprezę wsparli ponadto sponsorzy: Reebok, Action, ActiveJet i Jarper oraz patroni medialni: Maratonczyk.pl, Biegajznami.pl, Aktywni.pl, E-lesznowola.pl, Nad Wisłą i Radio Dla Ciebie.

Rekord frekwencji, rodzinna atmosfera i ciepła grochówka czekająca na wszystkich zmęczonych biegaczy na mecie – 9. Minimaraton Niepodległości w dobrym stylu przeszedł do historii, a biegacze z niecierpliwością mogą już czekać na kolejną, jubileuszową edycję imprezy.

Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne na www.minimaraton.pl 

LINK DO RELACJI TV

Możliwość komentowania została wyłączona.