7 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Under Armour zaprezentował buty monitorujące trening


Tradycyjnie podczas odbywających się w Las Vegas najważniejszych targach technologicznych na świecie – CES 2016 – nie zabrakło nowości dla biegaczy. Tym razem naszą uwagę przykuły przede wszystkim buty wyposażone w czujniki do monitorowania treningu firmy Under Armour, a także inne produkty tej samej firmy oferowane w zestawie HealthBox (waga, czujnik tętna, opaska fitnessowa) oraz bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym czujnikiem pomiaru tętna.

Buty UA SpeedForm Gemini 2 Record Equipped na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym. Wyglądają na zwyczajne buty biegowe. W ich podeszwie (a w zasadzie podeszwie jednego buta) są jednak umieszczone czujniki, dzięki którym użytkownik może monitorować liczbę kroków (w trybie monitorowania aktywności) lub pokonany dystans i liczbę spalonych kalorii (w trybie monitorowania treningu).

Monitorowanie treningu może odbywać się przy jednoczesnym użyciu aplikacji MapMyRun, ale także bez wsparcia ze strony żadnej aplikacji. W tym drugim przypadku buty same będą zbierać informację o treningu i gromadzić je w wewnętrznej pamięci (do 5 treningów), tak by po powrocie można je było zsynchronizować z aplikacją.

HealthBox, czyli pudełko zdrowia

Poza butami Under Armour przedstawił niedawno zestaw innych urządzeń z branży fitnessowej, które umieścił w jednej paczce nazwanej HealthBoxem. Znajdziemy w niej wagę WiFi, opaskę fitnessową oraz czujnik tętna. Zacznijmy od wagi.

Waga Under Armour służy do pomiaru masy ciała i tkanki tłuszczowej oraz przekazywania tych informacji do aplikacji MapMyFitness i platformy UA Record. Całość, co sprawdził już m.in. DC Rainmaker, działa szybko i bez problemów. Jest jednak jedno ale – waga jest droga. W tej samej cenie można kupić wagi o identycznych funkcjach, które nie kosztują tak wiele (180 dolarów). Problem ceny dotyczy zresztą także dwóch pozostałych urządzeń (cały zestaw ma kosztować 400$).

ua_healthbox.jpg

Kolejnym z nich jest opaska UA Band. Dzięki niej możemy śledzić liczbę kroków, jakość snu oraz tętno spoczynkowe, wszystko po to by informować użytkownika o tym, żeby się ruszył, gdy przez dłuższy czas pozostaje w bezruchu. Wszystkie zbierane dane można potem analizować na ekranie komputera. 

Ostatnim elementem HealthBox jest opaska z czujnikiem tętna, którą można połączyć z opaską UA Band lub po prostu z wybraną aplikacją mobilną. 

Wszystkie urządzenia, w mniejszym lub większym stopniu powstały dzięki współpracy Under Armour z tajwańską firmą HTC.

Możliwość komentowania została wyłączona.