10 marca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Rusza Akcja „Bieg Fiata – możesz to przebiec!”


W dniu 29.05.2016 w Bielsku-Białej odbędzie się kolejna 24. edycja Biegu Fiata – biegu ulicznego na 10 km. Już po raz drugi biegacze z Bielska-Białej i okolic będą mogli wziąć udział w przygotowaniach pod okiem doświadczonych biegaczy do pokonania tego dystansu.

Akcja „Bieg Fiata – możesz to przebiec” jest skierowana do osób, które nie mają motywacji do samodzielnego treningu biegowego oraz osób, które nie wiedzą jak przygotować się do bezpiecznego przebiegnięcia dystansu 10 km. Wspólne treningi przygotowujące do startu w imprezie odbywać się będą co czwartek – wieczorami, tak aby każdy po pracy i innych obowiązkach miał okazję do wspólnego biegania. Zajęcia prowadzone będą pod czujnym okiem specjalistów ze Sklepu Biegowego przy Warszawskiej oraz organizatora biegu fiata i BBOSiR.
 
– Bieg Fiata już 29 maja 2016 r. W tym roku na starcie stanie 1600 osób. Zapisy już trwają. Ponownie, wzorem roku ubiegłego, przeprowadzimy cykl treningów przygotowujących biegaczy do przebiegnięcia 10 km. Bezpłatne treningi biegowe wystartują już od 17 marca. Będzie to 11 czwartkowych spotkań biegowych. Podobną akcję zorganizowaliśmy w ubiegłym roku i przyciągnęła wiele osób, które regularnie trenowały pod okiem specjalistów. Akcja „Bieg Fiata – możesz to przebiec!” będzie odbywała się w Parku Słowackiego w samym centrum Bielska-Białej. Kilkukrotnie także odwiedzimy też sportowe obiekty miejskie zarządzane przez BBOSiR. Koordynatorem i organizatorem treningów biegowych będą specjaliści ze Sklepu Biegowego przy Tesco Ekstra na Warszawskiej. Zachęcam szczególnie zaczynających przygodę z bieganiem – mówi Andrzej Filipiak główny organizator Biegu Fiata.
 

biegfiata plakat2016

Organizatorzy szukają osób, dla których dzisiaj dystans 10 km wydaje się niemożliwy do przebiegnięcia, a także osób, które biegają amatorsko i chcą poprawić swoją kondycję. Trenerzy będą motywować biegaczy do systematyczności. A to daje efekty. – Przygotowania do Biegu Fiata ze Sklepem Biegowym przeszły moje najśmielsze oczekiwania! Profesjonalne podejście do każdego uczestnika, zróżnicowana forma zajęć, ciekawe treningi oraz kompetentni prowadzący sprawili, że moja forma przed zawodami znacząco się poprawiła. Bieg Fiata ukończyłam z nową życiówką, a zajęcia tak bardzo mi się spodobały, że w dalszym ciągu uczęszczam na Czwartkobiegi. Śmiało mogę polecić zajęcia tym wszystkim, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, ale również osobom, które początki mają już za sobą – na zajęciach ze Sklepem Biegowym każdy znajdzie coś dla siebie! Być może będzie to nowa pasja (na całe życie )? -powiedziała Olga Kamejsza uczestniczka treningów w roku 2015.
 
Akcja organizowana będzie w każdy czwartek o 18.30. Pierwszy trening odbędzie się w Parku Słowackiego przy Orliku przy ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej. Inauguracyjny trening już 17 marca. Spotkania biegowe będą urozmaicone, ćwiczenia zróżnicowane względem umiejętności i kondycji uczestników.
 
Rozgrzewka, elementy siły biegowej, stretching, przebieżki, bieg ciągły, kontrola tempa biegu, przygotowanie psychiczne zawodnika, to tylko elementy o których dowiecie się podczas bezpłatnych treningów. Każdy z uczestników otrzyma prosty plan treningowy zawierający podstawowe elementy treningu. Pokażemy Wam jak powinien wyglądać trening biegowy. Serdecznie zapraszamy! – mówi Michał Łojewski ze Sklepu Biegowego.
 
Aby przystąpić do akcji nie są wymagane zapisy. Treningi są bezpłatne.
 
Organizatorami akcji Bieg Fiata – możesz to przebiec! są Sklep Biegowy w Bielsku-Białej działający przy Tesco Ekstra przy ulicy Warszawskiej 180, Agencja Sportu Reklamy Andrzej Filipiak oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Możliwość komentowania została wyłączona.