26 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Runspiration – nowa marka odzieży sportowej?


Czy dostępne w sklepach biegowe koszulki spełniają wszystkie Wasze wymagania? Dla wielu z nas mają być nie tylko funkcjonalne ale także ładne, z charakterem. Mimo to producenci są raczej tradycyjni i rzadko możemy znaleźć w ich ofercie coś wyjątkowego. Właśnie w tej luce swoją szansę upatruje dwójka, szybko wyciągających wnioski i szybko biegających, przedsiębiorców z Krakowa: Tomek (półmaraton w 1:09) i Kamil (10km w 32:50). 

Może ich projekty nie są jeszcze szczytem możliwości ale próbują, kombinują. Macie dla nich jakieś rady? Poniżej  rozmowa z Tomkiem i Kamilem.
 

fotka
Od lewej: Kamil, Tomek

Przedstawcie się:
Kamil Wojnicki: Mam 22 lata, studiuję w Krakowie na AGH. Biegam 3,5 roku. Życiówka na dychę 32:50. 
Tomek Kawik: Mam 23 lata. Skończyłem Informatykę stosowaną na UEK. Życiówka na dychę zbyt słaba, żeby się chwalić :), ale w połówce 1:09:24.
Skąd pomysł na firmę w tak młodym wieku?
Biegając po Krakowskich Błoniach w czerwcu ubiegłego roku pomyśleliśmy, że fajnie by było przełożyć te emocje towarzyszące biegaczom w trakcie treningów na jakiś ciekawy, inspirujący produkt. Padło na koszulki. Dostrzegliśmy, że na rynku jest sporo miejsca dla nowych firm i postanowiliśmy spróbować naszych sił w biznesie.

addictive 

run 

whitekenyan

Czym się dokładnie zajmuje Wasza firma?
Celem firmy było stworzenie koszulek biegowych, które z jednej strony będą miały bardzo dobre właściwości techniczne, a z drugiej będą wyróżniać się niespotykanymi i atrakcyjnymi wzorami i grafikami. W efekcie powstała kolekcja koszulek, która na ten moment liczy już prawie 30 wzorów. Oprócz naszej kolekcji wykonujemy koszulki z nadrukiem dla firm, na biegi masowe i dla klubów biegowych. Ponadto projektujemy grafikę pod nadruk dla tych, którzy mają jakiś zamysł na własną koszulkę ale nie mają gotowego projektu.
Czy początki były trudne?
Pierwsze kilka miesięcy było dość trudne, bo trzeba było włożyć mnóstwo pracy w stworzenie produktu, platformy sprzedażowej i całego systemu logistycznego. Dodatkowo jak to zwykle bywa na początku, kosztów było więcej niż przychodów. Jednakże uruchomiliśmy nasze kontakty w środowisku biegowym i powoli zaczęliśmy pozyskiwać pierwsze zlecenia.

Jakie macie plany rozwoju?
Początkowo działaliśmy z myślą o koszulkach, natomiast widząc zapotrzebowanie na rynku postanowiliśmy poszerzyć asortyment do praktycznie całej odzieży biegowej i nad tym aktualnie pracujemy. Docelowo, chcemy wprowadzić na rynek własną markę odzieży biegowej.

stayhealthy 

shutup 

wholeworld

Linia odzieży? Ale myślicie o projektowaniu własnych wzorów, krojów? Macie jakieś doświadczenia w szyciu i projektowaniu?
Owszem, myślimy o projektowaniu własnej odzieży. Mamy głównie doświadczenie w używaniu różnego rodzaju odzieży. Wiemy co nam się podoba a co nie w różnego rodzaju odzieży biegowej. Słuchamy też ludzi, bierzemy pod uwagę ich potrzeby oraz analizujemy ich spostrzeżenia dotyczące naszych produktów. Wnioski z tego przekazujemy szwalni z którą współpracujemy przy procesie produkcji.

Wasze wzory jeśli zawierają słowa to są to słowa angielskojęzyczne. Nie ma fajnych polskich słów które się na koszulki nadają? 
Faktycznie, większość wzorów zawiera angielskie słowa. Wynika to po części z tego, że są bardzo uniwersalne. Nie chcemy też się zamykać na Polskę, tylko od razu tworzymy produkt, który może się sprzedawać zagranicą.  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić więcej polskich wzorów. Dlatego chętnie nawiążemy współpracę z grafikami, którzy stworzą wzory z polskimi słowami i nadadzą świeżości naszej kolekcji.
Dzięki za rozmowę! Życzę powodzenia!
Dla użytkowników portalu mamy specjalną promocję. Kod rabatowy, dający 15% zniżki na koszulki z naszej kolekcji dla pierwszych 50 osób. Wystarczy przy zamówieniu wpisać kod: bieganie.pl.

Poza tym, na runspiration.pl są do kupienia koszulki biegowe z linii POLAND.
DAMSKA>>>, MĘSKA>>>

polandrunspiration

Możliwość komentowania została wyłączona.