Meskie buty do biegania Deviate NITRO 2
4 kwietnia 2023 Łukasz Telejko Sprzęt

PUMA Deviate NITRO 2 – szybkość i wygoda biegu – ZAPOWIEDŹ


puma
PUMA
Partner publikacji

PUMA, to niemiecka marka sportowa, która w tym roku obchodząc 75-lecie nieprzerwanie dba o dynamiczny rozwój sportu i kultury na świecie. Tworząc unikalne produkty dla najszybszych sportowców globu, podkreśla siłę i wiarygodność swojego dziedzictwa sportowego. Z myślą o wymagających biegaczach, potrzebujących obuwia, które jest w stanie sprostać ich najwyższym oczekiwaniom, marka w pierwszym kwartale 2023 roku wypuściła na rynek najnowszy model butów biegowych Deviate Nitro 2.

Model PUMA Deviate NITRO 2 wpisuje się w gamę specjalistycznych butów biegowych, razem z typowymi i lekkimi startówkami PUMA Deviate NITRO Elite 2 oraz mocno amortyzowanymi butami do codziennych treningów PUMA Velocity NITRO 2.

Deviate NITRO 2Deviate NITRO Elite 2Velocity NITRO 2
PrzeznaczenieSzybkie treningiStartyCodzienne treningi
Rodzaj podłożaAsfaltAsfaltAsfalt
TechnologiePianka NITRO Elite + PWRplatePianka NITRO Elite + InnoplatePianka NITRO
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralne
Waga262g191g257g
Drop8mm6mm8mm

Deviate NITRO 2, to  buty zapewniające maksymalną amortyzację i wydajność, dzięki którym szybsze bieganie staje się jeszcze łatwiejsze. Podeszwa środkowa została unowocześniona dzięki piance NITRO Elite, która powstaje poprzez zaawansowaną technologię tworzenia pianki amortyzacyjnej nasycanej azotem w innowacyjnym procesie produkcyjnym. To sprawia, że buty stają się zdecydowanie lżejsze, bardziej responsywne, a jednocześnie zapewniają maksymalny poziom amortyzacji. W podeszwie środkowej buta została umieszczona szczuplejsza i mocniejsza płytka z termoformowanego włókna węglowego, która zapewnia dynamiczne wybicie, przy czym znacząco oszczędza energię potrzebną do rozwijania szybkiego tempa biegu. Innowacyjna płytka z kompozytu węglowego – PWRPLATE, dba o maksymalne przeniesienie energii i optymalną wydajność podczas biegu.

Udoskonalona wersja butów biegowych Deviate NITRO 2, sprawdzi się idealnie na szybkich, codziennych treningach, kiedy to but musi zapewniać optymalne przyspieszenie, amortyzację i stabilizację. Dlatego PUMA za cel wzięła sobie stworzenie modelu zaprojektowanego z myślą o dużej wytrzymałości i odporności na gwałtowne ruchy. O dobrych rezultatach przesądza nie tylko technologia PWRPLATE z włókna węglowego oraz użycie pianki NITRO Elite, które w połączeniu dają doskonałą amortyzację, stabilność i wydajność, ale także zastosowanie cienkiej cholewki i zapewnienie przyczepności przez podeszwę zewnętrzną. Wspomniana cholewka, została wykonana z lekkiego materiału siateczkowatego, który cały czas zachowuje swój kształt i przede wszystkim fantastycznie oddycha. Natomiast podeszwa zewnętrzna została wykonana z wytrzymałej mieszanki gumy PUMAGRIP, która zapewnia doskonałą przyczepność na wielu nawierzchniach.

IMG 3669

Najnowszy model niemieckiej marki idealnie współpracuje z ciałem na wszystkich dystansach – od krótkich biegów, przez maratony, aż po biegi ultra. W rezultacie jest to but lekki, niezwykle szybki, sprężysty, a jednocześnie zapewnia odpowiedni poziom amortyzacji, która umożliwia bezpieczne pokonywanie  wielokilometrowych dystansów zarówno na zawodach, jak i szybkich, codziennych treningach. Po ulepszony model butów PUMA sięgają największe gwiazdy światowej sceny lekkoatletycznej, w tym brązowa medalistka olimpijska Molly Seidel, która nie ukrywa, że ze zniecierpliwieniem czeka, aż założy tę parę butów: PUMA Deviate 2 to buty, w których biegam najczęściej i nie mogę się doczekać ich nowej ulepszonej wersji.

Deviate NITRO 2Dane techniczne
NawierzchniaAsfalt
KategoriaBut treningowo-startowy do szybkiego biegania
TypNeutralne wsparcie
Drop8mm
Technologiepianka NITRO Elite, płytka PWRPLATE z włókna węglowego, PUMAGRIPLT
Waga262 gr

PUMA – historia pełna rekordów

Decydując się na wybór butów biegowych PUMA, można by rzec, że zostaje się „skazanym” na rekordy. Biegowa, pełna sukcesów, historia marki rozpoczęła się już w 1954 roku, kiedy to pierwsze buty do biegania PUMA odegrały istotną rolę w biciu rekordu świata w biegu na 100 metrów.  Heinz Fütterer pobił rekord świata na tym dystansie w Jokohamie w Japonii, uzyskując niesamowity czas 10,2 sekundy. Cztery lata później, biegacze w butach od niemieckiego producenta ustanowili kolejny rekord świata, tym razem  w sztafecie 4x100m.

IMG 3682

Kolejne lata, to kolejne sukcesy lekkoatletów biegających w butach PUMA. Już w lachach 60-tych, złote medale wybiegali m.in. Armin Hary podczas igrzysk olimpijskich w Rzymie na 100m, Abebe Bikila na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w Japonii, Gaston Roelants w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Mery Rand w biegu sztafetowym 4x100m.  Z każdym rokiem ilość zawodników, związanych z marką, osiągających najlepsze wyniki sportowe na świecie powiększała się.  Można powiedzieć, że PUMA zaczęła dominować nie tylko w konkurencjach lekkoatletycznych.  Prym wiedli również zawodnicy grający w tenisa, golfa, a także piłkarskie oraz koszykarskie kluby sportowe.

Dla współczesnych biegaczy, żywą legendą kojarzoną głównie z marką PUMA jest  Usain Bolt. Ten niesamowity zawodnik, będąc ambasadorem niemieckiego potentata zyskał tytuł najszybszego człowieka na świecie. W kolcach PUMA, pobił swój własny rekord świata na 100 m z niesamowitym czasem 9,58 sekundy na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Berlinie. Pokonał także swój rekord świata na 200 m z 2008 roku i został mistrzem świata uzyskując czas  19,19 sekundy. Co warto podkreślić, są to dwa rekordy, które do dziś nie zostały pobite. Również podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbyły się w 2021 roku,  PUMA świętowała niesamowite momenty swoich sponsorowanych sportowców, z których wielu zapisało się w historii sportu biegnąc właśnie w butach tej marki. Do tego grona można zaliczyć m.in. znakomity występ  Karstena Warholma, który  uzyskał czas 45,94 s na 400 m przez płotki, przełamując swój własny światowy rekord, który wcześniej wynosił 46,70s.

Polski akcent w PUMA Running

Warto również wspomnieć, że do grona ambasadorów marki PUMA należą nie tylko zagraniczne gwiazdy. W lutym do Teamu PUMA Running dołączyła Aleksandra Lisowska – polska biegaczka długodystansowa oraz uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Maratonie. Nie ukrywam, że w butach PUMA  zamierzam walczyć o kolejne marzenia i rekordy życiowe. Jeśli trenować, to z najlepszymi, a PUMA to szybka bestia.  Dlatego uważam, że to najlepszy partner na najbliższe lata – z nieukrywanym entuzjazmem ogłosiła swoją współpracę z marką,  Aleksandra Lisowska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sport ma moc przekształcania i wzmacniania nas. Jako jedna z wiodących marek sportowych na świecie, to naturalne, że chcemy stanąć na tym samym boisku, co najszybsi sportowcy na świecie. Aby to osiągnąć, marka PUMA opiera się na wartościach, które czynią doskonałego sportowca. Nigdy nie boimy się podejmować ryzyka. Ufamy naszym instynktom, aby dokonywać nieoczekiwanych wyborów, które popychają sport do przodu – między innymi właśnie tym kierują się twórcy marki PUMA.

23SS RT Nitro Lisowska 4x5 0039

To właśnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najszybszych sportowców na świecie oraz, aby sprostać swoim założeniom i wartościom, powstały najnowsze Deviate NITRO 2. Buty do biegania zaprojektowane z myślą o najlepszych osiągach, mają przynosić rekordy życiowe, a być może i te światowe.

Buty Deviate NITRO 2 są już dostępne w sklepach PUMA oraz u wybranych partnerów handlowych.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Łukasz Telejko
Łukasz Telejko

Z wykształcenia dziennikarz i humanista, z zamiłowania biegacz amator. Biegacz od 2012 roku, przemierzający kilometry po asfaltach, łąkach i lasach, jednak najlepiej czuje się na górskich trasach. Prosto z biegania najchętniej „zbiega” na Ring wystawowy jako właściciel dwóch utytułowanych psów (jack russell terrier). Zbieranie kolejnych kilometrów na biegowych trasach i psich championatów kolejnych krajów - to jego sposób na życie.