MRCXBK3 3
12 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nowa odsłona New Balance SC Trainer – połączenie energii płytki karbonowej i amortyzacji


New Balance zaprezentował drugą odsłonę jednego z najbardziej docenianych modeli treningowo-startowych 2022 roku ­– FuelCell SuperComp Trainer v2. Tegoroczna wersja jest lżejsza, ma udoskonaloną bezszwową cholewkę, mniejszy drop i obniżoną podeszwę. Połączenie karbonu i technologii FuelCell zapewnia niesamowitą sprężystość i zwrot energii, a każdy trening staje się wydajniejszy.

Model SC Trainer jest częścią najwyższej serii butów biegowych oferowanych przez New Balance o nazwie SuperComp. Składa się ona z trzech modeli: SuperComp Pacer – przeznaczonych do startów na krótszych dystansach, SuperComp Elite – przeznaczonych do rywalizacji w półmaratonie i maratonie oraz SuperComp Trainer, który ma więcej amortyzacji i sprawdza się zarówno na szybkim treningu, jak i podczas zawodów. Wszystkie modele sygnowane SuperComp wyposażone są w płytkę z włókna węglowego oraz podeszwę środkową wykonaną z pianki FuelCell z odpowiednio dostosowaną do przeznaczenia grubością i gęstością.

DSC01364 1

Tegoroczna odsłona modelu SC Trainer została zoptymalizowana, aby szybkie bieganie było jeszcze bardziej wydajne i komfortowe. Model ma zupełnie nową podeszwę środkową FuelCell, która dzięki zmodyfikowanej gęstości pianki zapewnia jeszcze większą sprężystość i komfort biegania. Zmiany w tym elemencie pozwoliły obniżyć zarówno wagę całego buta, drop (z 8 do 6 mm), jak i wysokość całej podeszwy. Niższe położenie stopy w połączeniu z szerszą o 5 mm tylną częścią zapewnia dodatkową kontrolę i pewniejszy kontakt z podłożem. Za zwrot energii, tak jak w całej serii SC, odpowiada technologia Energy Arc, czyli wyprofilowana płytka z włókna węglowego wbudowana w podeszwę środkową.

Ulepszenia nie ominęły również cholewki, która została wykonana z nowej, bardziej litej, oddychającej siateczki. Cała konstrukcja cholewki zapewnia zarówno wysoki poziom komfortu, jak i odpowiednie wsparcie i kontrolę, szczególnie w momentach, kiedy podeszwa środkowa zaczyna oddawać energię. Tegoroczna wersja zyskała również bardziej wyściełane wykończenia kołnierza po bokach i na pięcie, dla lepszego trzymania stopy i wygody.

DSC01470

Model FuelCell Trainer to idealny codzienny towarzysz szybkich treningów, który świetnie poradzi sobie z wejściem na wyższe tempo i rytm, ale może być też butem startowym, szczególnie dla tych, którzy potrzebują większej amortyzacji albo spędzają więcej czasu na trasie.

Buty dostępne w oficjalnym sklepie New Balance:
FuelCell SuperComp Trainer damskie (pomarańczowe)
FuelCell SuperComp Trainer męskie (czarne)

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments