1 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nike Air Max 2013


Czy biegaliście kiedyś w bucie Nike Air Max 360? Nike zaczęło przygodę z butami na poduszce gazowej już w latach ’80tych XX wieku, wykorzystując ja w różnych modelach w większym lub mniejszym stopniu. Ale Air Max 360 było pójściem po bandzie – cała podeszwa to była jedna, wielka gazowa poduszka.

Rok 2006 to była premiera, był to wtedy najbardziej promowany przez Nike but biegowy, mocniej niż buty z linii Bowerman (np Pegasus). W roku 2013 wraca kolejna jego odsłona.

   

Nike „Dzięki przeprojektowanej poduszce gazowej Nike Max Air klasyczny but biegowy zyskuje na lekkości, jednocześnie zapewnia zwiększoną amortyzację oraz jeszcze lepsze dopasowanie Nike Running przedstawia nową odsłonę buta, który zrewolucjonizował świat biegania. „

Nike Aird Max 360 był butem o bardzo mało skrętnej podeszwie, gazowa poduszka robiła swoje, była sprężysta ale mało skrętna. Minimalistyczny trend (zapoczątkowany w końcu przez Nike) widać jednak, że dotknie także Air Max, bo podeszwę poddano podobno sporym zmianom, chcąc ja maksymalnie uelastycznić.

Nike: „W nowym wydaniu zespół projektantów Nike położył nacisk na naturalny ruch stopy. Prace rozpoczęto od przeprojektowania poduszki Nike Max Air tak, by zapewniała maksymalnie komfortowe i efektywne przetaczanie. Uproszczona konstrukcja poduszki umożliwia zwiększony przepływ gazu wewnątrz, a dzięki dużo wyższej elastyczności niż w poprzednich wersjach  Air Maxów ułatwia  naturalny ruch stopy.”

Podobno cholewka jest szczególnie lekka i przewiewna, czego nie można było powiedzieć o poprzednich wersjach.

Nike: „Air Max 1, pierwszy but z widoczną poduszką gazową zaprojektowany przez Tinkera Hatfielda, zrewolucjonizował przemysł obuwia sportowego i nadał nowy kierunek w dziedzinie jego projektowania. Idea biegania „na poduszkach gazowych” stanowiła pod koniec lat 80-tych niespotykaną wówczas innowację i  zredefiniowała pojęcie dopasowania i komfortu. „

Nike Air Max+ 2013 dostępny jest w Polsce od 26 stycznia 2013 r. Specjalna wersja tego modelu pojawi się również w kolekcji Nike Women’s na wiosnę i lato 2013 r.
 
Rekomendowana cena detaliczna: 729 zł