new balance 880
 
1 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nowa konkurencja na ORLEN Warsaw Marathon – Bieg na 10 km!


Bieg na dystansie maratońskim to główna, ale nie jedyna atrakcja sportowego święta, jakim będzie ORLEN Warsaw Marathon, zaplanowany na 21 kwietnia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy imprezę dodatkowo uzupełni bieg na 10 km. Konkurencja skierowana jest nie tylko do zawodników rywalizujących w klasyfikacji indywidualnej, lecz także drużynowej. Zapisy na bieg ruszyły już na stronie www.orlenmarathon.pl
Bieg na 10 kilometrów to dodatkowy, trzeci dystans w ramach ORLEN Warsaw Marathon – rywalizacja towarzyszyć będzie głównej konkurencji maratońskiej (42,195 km) oraz biegowi charytatywnemu na 3 km na rzecz podopiecznych Fundacji ORLEN Dar Serca. Uczestnictwo w biegu na 10 kilometrów to nie tylko okazja zdobycia cennego doświadczenia i sprawdzenia swojej formy, lecz także wymarzony wstęp do przyszłych startów w maratonie i ustanowienia nowych rekordów życiowych. 

OWM2013 mapa Bieg 10 km

Z roku na rok rośnie w Polsce świadomość roli aktywności fizycznej w życiu człowieka. Organizując ORLEN Warsaw Marathon chcemy pomóc w popularyzacji uprawiania sportu w naszym kraju, a bieganie to przecież najprostsza i, co ważne, dostępna dla każdego forma wysiłku. Rywalizacja na dystansie 10 kilometrów łączy rekreację ze sportowymi emocjami, dlatego liczymy na dużą frekwencję – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.
Warto powalczyć o triumf, bo oprócz sportowych emocji i własnej satysfakcji gwarantowane są także cenne nagrody dla 20 najlepszych uczestników. Poza tym wszyscy zarejestrowani zawodnicy otrzymają profesjonalny pakiet startowy, w skład którego wchodzą: techniczna koszulka biegowa, sznurowany worek oraz zniżkowy voucher (10%) na zakupy akcesoriów biegowych marki ASICS w sieci SklepBiegacza.pl.
W tym biegu, oprócz klasyfikacji indywidualnej, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa. W jednym zespole mogą wystartować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zwycięska drużyna zostanie wyłoniona na podstawie sumy czasów 4 najszybszych zawodników danej drużyny. Im więcej osób pobiegnie w jednym zespole, tym większa szansa na końcowy sukces!
W biegu na dystansie 10 kilometrów może wziąć udział każda osoba, która do dnia maratonu ukończy 16 lat i zaakceptuje regulamin imprezy. Zapisy będą przyjmowane aż do 20 kwietnia na stronie www.orlenmarathon.pl. Wpisowe wynosi 39 zł (do 15 marca, później 69 zł). Osoby niepełnosprawne oraz powyżej 70 roku życia są zwolnione z opłat.
Więcej informacji o ORLEN Warsaw Marathon można znaleźć na: