New Balance 1080v12
 
9 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nadlatują buty adidas Energy Boost 2!


Rok po premierze Energy Boost, które zrewolucjonizowały biegowy rynek, na nasze półki trafia ich druga odsłona. Przed Wami adidas Energii Boost 2 – buty, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. 

adidas Energy Boost 2 5

O co chodzi w BOOST™?
Podstawową innowacją jest BOOST™ – rewolucyjny materiał amortyzujący. Stoi za nim partner adidas – BASF, wiodąca światowa firma chemiczna, która na podstawie procesu innowacyjnego opracowała specjalny system. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach adidas Energy Boost 2 zapewniają największy zwrot energii spośród wszystkich dostępnych butów do biegania.

adidas Energy Boost 2 1

Chcecie dowiedzieć się więcej dlaczego warto wybrać Energy Boost 2? Obczajcie nasze filmy:
BOOST™ jest maksymalnie wydajny w prawie każdych warunkach. Wykonane przez adidas testy wykazały, że w zakresie od -20 do +40 stopni pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób bardziej spójny bieg.

adidas Energy Boost 2 4

Górną część buta Energy Boost 2 wyposażono w technologię TECHFIT z wysoce wytrzymałego i elastycznego poliuretanu, która zapewnia optymalny komfort i wsparcie dla całej stopy podczas ruchu. Oddychająca siateczka wykonana z meshu i strechu sprawia, że but dopasowuje się jak skarpeta, równocześnie stabilizując i wspierając stopę.

Więcej informacji o butach znajdziecie na: www.adidas.pl/bieganie i www.facebook.com/adidasRunningPL.