10 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Spartanie Dzieciom na ORLEN Warsaw Marathon


Takiej frekwencji w szeregach charytatywnej grupy biegowej „Spartanie Dzieciom” jeszcze nie było. W trzech biegach organizowanych w ramach ORLEN Warsaw Marathon, 12-13 kwietnia, wystartuje aż 50 Spartan. W zwartym szyku i w zbrojach starożytnych wojowników wezmą udział w Charytatywnym Marszobiegu „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” na 4,6 km, w biegu na 10 km i koronnym dystansie 42,195 km.

spartanie_orlen.jpg

Narodowe Święto Biegania powróci na ulice Warszawy już w najbliższy weekend, 13 kwietnia. W pierwszej edycji OWM wzięło udział łącznie ponad 26 tys. biegaczy z kraju i ze świata oraz tysiące kibiców. Druga edycja zawodów zapowiada się jeszcze bardziej imponująco. Oprócz głównego biegu – maratonu, który wystartuje 13 kwietnia o godzinie 9:30, zawodnicy będą mogli zmierzyć się również z dystansem 10 km. Obie konkurencje wystartują w tym samy czasie i z tego samego miejsca – Wybrzeża Szczecińskiego. Oba biegi zakończą się w tym samym miejscu, dzięki czemu biegacze na 10 km będą mieli niepowtarzalną okazję przekroczyć tę samą linię mety co maratończycy. Oprócz niedzielnych zawodów, w przeddzień największych emocji, odbędzie się Charytatywny Marszobieg „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” na dystansie 4,6 km. Marszobieg wystartuje z Placu Zamkowego o godz. 17.00, a zakończy się na błoniach Stadionu Narodowego. W tej charytatywnej konkurencji staną obok siebie zdrowi i niepełnosprawni biegacze, którzy poprzez uczestnictwo w wydarzeniu chcą pomóc innym.

spartanie_orlen_2.jpg

We wszystkich tych biegach udział weźmie największa w Polsce charytatywna grupa biegowa – „Spartanie Dzieciom”. Spartanie, w silnym składzie ok. 50 biegaczy, zmierzą się z 3 dystansami, które przebiegną w zwartym szeregu, w starożytnym uzbrojeniu – w złotych hełmach z czerwonym pióropuszem, długich włóczniach, lśniących tarczach i efektownych pelerynach. – Już od ponad dwóch lat biegamy charytatywnie. Celem naszego projektu jest dotarcie do środowiska biegowego i zarażenie go szlachetną ideą biegania i pomagania potrzebującym. Równocześnie zależy nam na obudzeniu większej świadomości społeczeństwa i zwróceniu uwagi na problem niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin – tłumaczy Michał Leśniewski, szef grupy „Spartanie Dzieciom” – Bardzo cieszymy się, że możemy wziąć udział w ORLEN Warsaw Marathon i wspomóc organizatorów w ich charytatywnej działalności. Cieszy nas również fakt, że zawody biegowe w Polsce zaczynają nabierać zupełnie innego wymiaru i stają się areną heroicznych zmagań ludzi, którzy gotowi są na poświęcenie graniczące z niemożliwością. A wszystko dla drugiego człowiek – dodaje.
„Spartanie Dzieciom” będą obecni podczas całego biegowego weekendu. Będzie można spotkać się z nimi w miasteczku biegowym zawodów oraz w strefie EXPO, gdzie Spartanie będą mieli swoje stoisko wystawiennicze. – Do zobaczenia na miejscu i liczymy ja zawsze na gorący doping kibiców. Mamy nadzieję, że gdy w pełnym składzie dobiegniemy do mety maratonu okrzyki z gardeł skandujących rytmicznie: „Sparta! Sparta!” nie będą ustawały – z uśmiechem mówi Leśniewski. 
Więcej informacji o udziale Spartan w wydarzeniu na: www.spartaniedzieciom.org
oraz na Facebooku: facebook.com/SpartanieDzieciom.