1 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Lusterko dla uczestników WingsForLife World Run


Wings for Life World Run, który odbędzie się 8 maja 2016 r., to jedyny na świecie bieg bez mety. 30 minut po starcie imprezy, w trasę za uczestnikami wyrusza samochód pościgowy. Innowacyjny format sportowy stanowi wyzwanie nie tylko organizacyjne, ale wymaga także odpowiedniej strategii biegu, by jak najdłużej uciekać przed „ruchomą metą”.

Uczestnicy, chcąc sprawdzić, jak daleko za nimi jest samochód często się odwracają. Ten manewr, wielokrotnie powtarzany nie jest wygodny ani bezpieczny. U wielu skutkuje urazem szyi, u innych dyskomfortem związanym z niemożnością zaplanowania optymalnego tempa na ostatnie minuty biegu.

Dlatego grono specjalistów opracowało specjalny gadżet – lusterko wsteczne dla biegaczy. Polski wynalazek to przełom dla uczestników WorldRun.

Biegacze bardzo często korzystają z gadżetów i nowoczesnej technologii, które pomagają im osiągać lepsze wyniki. Do tej pory nie było jednak takiego narzędzia, które sprawdziłoby się w tak nietypowym biegu, jakim jest Wings for Life World Run. Format imprezy, kompletnie odwracający sposób przeprowadzania biegów ulicznych, jest ogromną frajdą dla wszystkich startujących. Z drugiej strony dziesiątki tysięcy uczestników, muszą mierzyć się z zupełnie nowymi problemami. Jaką taktykę wybrać? Jakim tempem biec kiedy zbliża się samochód? I ostatecznie, jak uniknąć bólu szyi, który zaczynał pojawiać się, jeśli ktoś zbyt często odwracał się, by sprawdzić, czy samochód pościgowy jest już w zasięgu wzroku.

Nad tą niedogodnością pochylił się inżynier Adrian Zaradny, który wraz z gronem najlepszych specjalistów opracował przełomowe narzędzie – lusterko wsteczne dla biegaczy.

„Długo testowaliśmy najlepsze rozwiązania. Już teraz możemy powiedzieć, że stworzyliśmy coś wielkiego. Lusterko jeszcze nie trafiło do sprzedaży, a już udało się wyprzedać cały nakład” – zachwala konstruktor.

Zaradnemu wtóruje Adam Klein, dyrektor sportowy imprezy, który od kilku dni osobiście testuje innowacyjny gadżet.

„Zależało nam przede wszystkim, aby sprzęt był lekki i prosty w obsłudze. Specjalny stelaż nie obciąża biegacza, jest uniwersalny i świetnie dopasowuje się do sylwetki. Z łatwością można także zmienić kąt ułożenia lusterka” – mówi Klein.

Jedną z osób, która również włączyła się w fazę testowania prototypu, jest Dominika Stelmach. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Wings for Life World Run w Poznaniu ma nadzieję, że dzięki polskiemu wynalazkowi uda się jej pokonać większy dystans niż przed rokiem, a być może osiągnie nawet najlepszy rezultat na świecie! Eksperci są zgodni – nadciąga globalna biegowa rewolucja! Teraz, biegacze nie będą mieli już żadnej wymówki, aby nie wziąć udziału w Wings for Life World Run. Zapisy trwają na stronie www.wingsforlifeworldrun.com

Możliwość komentowania została wyłączona.