FuelCell TC
27 lipca 2020 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Karbonowe FUELCELL TC już biegają i wygrywają


Do sprzedaży trafił kilka dni temu najnowszy model butów startowo-treningowych od New Balance – FuelCell TC. W Polsce pierwsi w trybie zawodów mogli sprawdzić go triatloniści, którzy podzielili się pierwszymi wrażeniami.

19 lipca w Bełchatowie Łukasz Kalaszczyński po emocjonującym pościgu odrobił ponad dwie minuty straty z pływania, uzyskał najlepszy czas na bieganiu i wygrał Lotto Triathlon Energy na dystansie ¼. 

FuelCell CT L.Kalaszczynski fot.Remisiewicz

– Pierwszy start w nowych butach i od razu wygrana (śmiech). To model, w którym bardzo wyraźnie czuć oddawanie energii, zapewniają dynamikę w każdym kroku. Chwilę zajęło mi przyzwyczajenie się do dość wysokiego dropa, ale na zawodach już tego nie czułem, a właściwie nic nie czułem, bo buty są lekkie oraz bardzo wygodne – praktycznie nie czuć ich na nogach – ocenia Łukasz.

W Bełchatowie znakomity start zaliczyła również Ewelina Wołos, która finiszując w modelu FuelcCell TC wygrała na dystansie ¼.

– Przede wszystkim te buty są wyjątkowo lekkie. W trakcie biegu czuć jak pracują przy każdym kontakcie z podłożem. Są szybkie, choć na zakrętach w deszczu można odczuć spadek przyczepności. Co jest istotne, nie tylko dla triatlonistów biegających często bez skarpetek, buty są bardzo wygodne, a ich wewnętrzna bezszwowa budowa zapewnia komfort nawet gołym stopom. Wizualnie buty są też bardzo ładne – podsumowuje Ewelina.

FuelCell CT E.Wolos 2

FuelCell TC no najbardziej zaawansowany technologicznie model New Balance, który reprezentują najnowszą generację butów wyposażonych w płytkę z włókna węglowego. Miękka i sprężysta pianka FuelCell oraz sztywny, nadający stabilności karbon osadzony na całej długości podeszwy środkowej zapewniają niesamowitą dynamikę i ergonomię biegu od pierwszego kroku.


Model dostępny jest już m.in. na stronie NBsklep.pl oraz w Sklepie Biegacza.

FuelCell TC
Drop: 10 mm (pięta 32 mm – palce 22 mm)
Waga: 281 g (męski) / 222 g (damski)
Cena: 829,99 zł

Możliwość komentowania została wyłączona.